Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük gazetelere ince gönderme

12 Şubat 2009 / 13:41
Ciner Grubu'nun büyük bir merakla beklene gazetesi nihayet çıkacak. Altaylı'nın büyük vaatlerle tanıttığı gazetenin reklamlarında şifreli mesajlar ise dikkat çekti
”Çıktı, çıkacak, az kaldı, çıkmıyor, süre uzatıldı, krizden etkilendiler” derken Gazete HABERTURK’un kısa bir süre sonra medya dünyasındaki yerini alacağı resmen belli oldu.

Fatih Altaylı’nın prova baskılarını dahi öve öve bitiremediği ve “Türkiye’nin te farklı gazetesi” dediği HABERTURK’un internet sitelerinde yayınlanan reklamlarında rakip gazetelerin adları kullanılarak çok ince göndermeler yapılıyor.

Fatih Altaylı’nın yönetiminde Ciner Grubu’nun HABERTURK markası adı altında çıkaracağı gazete için internet sitelerinde reklamlar dönmeye başladı.

Haber7.com’da da yayınlanan reklamlarda kullanılan sloganlar Hürriyet, Sabah, Milliyet, Akşam ve Vatan gazetelerinin üzerine kurgulanmış…

5 değişik sloganın kullanıldığı sloganlarda, HABERTURK ile birlikte okurların gazete tercihlerinin değişeceği vurgulanırken, her sloganda bir gazeteye gönderme yapılıyor.

Tek cümlelik sloganlardan oluşan reklamlarda, Hürriyet, Milliyet, Sabah, Akşam ve Vatan kelimeleri açıkça kullanılırken, anlam olarak da rakiplere ince göndermeler çıkıyor.

İşte sloganlar:

- Gazetenizi değiştirme Hürriyetiniz engellenemez

- Bir Sabah uyanacaksınız gazeteniz değişecek

- Milliyetiniz aynı kalsa da gazeteniz değişecek

- Bir Akşam eve değişik bir gazete ile döneceksiniz

- Bu Vatan çok değişik bir gazeteyi hak ediyor
Kaynak:
Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri