Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyüka'dan Fenerbahçe için şoke eden bir tahmin

30.10.2013 12:04
Büyüka'dan Fenerbahçe için şoke eden bir tahmin

"Aziz Yıldırım bu seçimi kazanır, çünkü kulübe üye yaptığı 8-9 bin kişi var... Ancak Yıldırım seçilse bile kulübün kısa süre içinde yeniden bir olağanüstü kongreye gideceğini düşünüyorum. Aydınlar da kaybetse bile bir sonraki seçimi kazanmanın ilk adımını atmış olacak" 
 
Seçimi, başkanlığa yeniden aday olacağını açıklayan Aziz Yıldırım ve 15yıldır ilk kez güçlü bir kadroyla karşısına çıkacak olan Mehmet Ali Aydınlar'ı, MilliyetGazetesi'nden Bilal Meşe ile usta gazeteci Şansal Büyüka masaya yatırdı.

Şansal Büyüka, bu zorlu yarışta sandıktan yine Aziz Yıldırım'ın çıkacağını söyledi. Ve öyle iddialı konuştu ki; "Aziz Yıldırım, ceketini koysa yine kazanır..."

Aslında Şansal Büyüka'nın bu öngörüsü doğruydu. Çünkü, bu türseçimlerde bir gerçek vardır, o da 'iktidarın' hep bir adım önde olduğudur. M.Ali Aydınlar'ın seçim sloganı, bir hayli ilginç: "Sandıkla gitsin"

2-3 Kasım tarihlerinde yapılacak kongrede 'sandıktan' kim çıkacak? Nasıl bir kongreye tanıklık edeceğiz? Kongrede hır - gür yaşanır mı? Aydınlar'ın, "Kongrede hır - gür olursa, aynı şekilde karşılık vereceğiz" diye konuşmasıbu gerginliğin en büyük habercisi olsa gerek!

"KIŞKIRTMA OLABİLİR"

Mehmet Ali Aydınlar'ın oy kullanacak kişilerin listesini alamamasının asla sürpriz olmadığına işaret eden Şansal Büyüka'nın çekinceleri de yok değil:

"Ben bunun dışında cumartesi günü için hazırlanmış bazı provakasyona yönelik konuşmaların da Aydınlar'a karşı yapılacağını düşünüyorum. İktidarolmanın tabii ki avantajı vardır. İnşallah düşündüğümüzün olmadığı birkongre olur. Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre yaşanır. Ancak benAydınlar'ı kışkırtacak bir konuşmanın, sataşmanın olabileceğini düşünüyorum. Dilerim yanılırım. Fenerbahçe kongre yapısını bilen biri olarak böyle bir kuşkum var. Keşke uygarca olabilse..."

Şansal Büyüka, Mehmet Ali Aydınlar'ın kaybetse bile bir dahaki seçimiçin kazanmanın ilk adımını atmış olacağını savunuyor ve ekliyor;

"Yani kaybederken kazanacak. Şunu unutmayalım. 15 yıldır ilk defa planıprogramı olan, Kadınlar Voleybol Takımı'nı yönetirken Avrupa Şampiyonu yapan çok önemli bir başkan adayı Aziz Yıldırım'ın karşısına çıkıyor. Ama özellikle cumartesi günü Aydınlar'a yönelik bir iki provakatif tepki koyma olacaktır. Sanırım o da hazırlıklıdır..."

* Yıldırım neden kesin kazanır?

"Aziz Yıldırım şundan dolayı kesin kazanır; bu kulübün 15 senedir başkanı çünkü. Bu kulübe üye yaptığı 8-9 bin kişi var... Ancak Yıldırım yenidenseçilse bile kulübün üç - beş ay içinde yeniden bir olağanüstü kongreyegideceğini düşünüyorum. Sebebi ise Yargıtay'da dosyası var. Kendisi de çok fazla umutlu konuşmuyor. UEFA'dan ömür boyu men ile ilgili bir dosyada mevcut. Bu iki dosyadan da dileriz ki Aziz Yıldırım'ı aklayan bir kararçıkar. Ama düşüncelerle kararlar aynı doğrultu olmuyor. Aziz Yıldırım ne olursa olsun Fenerbahçe tarihinin çok önemli yatırımlarını yaptı. Ama 3 Temmuz sürecinin haklı veya haksız muhattabı Aziz Yıldırım'dır."

*Büyüka'ya Aziz Yıldırım'ın iç barışı sağlamak amacıyla kulüpten atılan üyelere genel af getireceğini, ancak bunu rafa kaldırdığını anımsatılınca;

"Fenerbahçe'de neden atıldı bu arkadaşlar. Başkana muhalefetten. Asla doğru değildi. Demokratik ortamın olmazsa olmazı, muhalefettir. Muhalefetin sağlam olduğu kurumlarda doğru işler yapılır. Acaba bu atılmalarda disiplin kurulu ne kadar tarafsız davrandı? O da tartışılır. Sudan sebeplerle atıyorsun, hadi 'affedelim' diyorsun. Böyle bir kurumsalyapı olmaz. Fenerbahçe'nin değerleri bu şekilde korunmaz. Aziz Yıldırım'ınkazanmak için taktiğe ihtiyacı yok. Ceketini koysa kazanır mı? Evetkazanır. Ben büyük bir fark bekliyorum. Ama Mehmet Ali Aydınlar 2.500 oy alırsa, sakın ola bunu da küçümsemeyelim..."

"ERSUN YANAL DEVAM EDER"

Ersun Yanal, söylemleriyle seçime karıştı sanki! Aydınlar'ın seçilmesi halinde görevini bırakabileceği sinyallerini verdi...

"Ersun hocanın Mehmet Ali Aydınlar açıklamasını doğru bulmuyorum. Bu başkan için bakıldığında soylu bir davranış olarak görülebilir. Ama takımı,siyasetin kongrenin dışında tutmalısınız. Mehmet Ali Aydınlar seçildi diyelim. Aydınlar deli mi? İyi giden bir şeye çomak soksun. Ersun hoca ile mutlaka devam eder. Kim gelirse gelsin böyle giden bir Fenerbahçe'de Ersun Yanal'a sataşacağını düşünmüyorum. Ersun hoca bu süreçte sahaiçinde kalmalıdır, doğrusu da budur..." INTERNETHABER

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri