Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükerşen, Sözcüyü Yalanladı

22.05.2013 11:21
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, dün Sözcü Gazetesinin manşetinde yer alan haberdeki ifadelerin kendisine ait olmadığını açıkladı.

Büyükerşen, söz konusu gazeteyede, kendisine ait olmayan ifadelerin düzeltilmesi için girişimlerde bulunduğunu ifade etti. Büyükerşen’in dünkü haberle ilgili Sözcü gazetesine göndermiş olduğu yazı aynen şöyle;

"Gazetenizde 21 Mayıs 2013 Salı günü yer alan ve Yüksel Şengül tarafından kaleme alınan röportajda, Eskişehir Valisi’nin şahsıma "Atatürk Sevgisini abartma dedi" şeklindeki manşet haberinde yer alan ifadeler bana ait değildir.
Eskişehir Valisi kısa bir süre önce merkeze atanmış olup yerine tayin edilen Çanakkale Valisi de henüz Eskişehir’e gelerek göreve başlamamıştır. Eski valinin görevden alınmadan önce Vilayet Meydanı’nda başlattığı yenileme çalışmaları nedeniyle meydan kapatıldığı için bu yılki 19 Mayıs töreni Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde yasak savma şeklinde yapılmıştır. Okul bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na, bazı öğrencilerin ve bürokratların katılımıyla gençlik ve spor müdürü tarafından çelenk konulup, saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı söylenerek törene son verilmiştir. Ben de bu törende bulundum ve herkes gibi çok üzüldüm.

Önceki gün, Eskişehir’deki bir müze açılışı nedeniyle kentimize gelen sanatçıların 19 Mayıs sabahı şehirdeki bir başka anıta çelenk koyma arzuları üzerine bürokratlarımıza talimat vererek konu ile ilgili Vilayet’e bilgi vermelerini istedim. Arkadaşlarımız ilgili vali muavinine gerekli bilgiyi verdiler ve çelenk koyduk. Olay bundan ibarettir kaldı ki bana "Atatürk sevgisini abartma" demek kimsenin haddine değildir. Bizim Atatürk sevgimiz abartılı değil, yürekten, içten ve büyüktür.
Gazetenizde yanlış anlaşılmalara neden olabileceğini düşündüğüm söz konusu ifadenin düzeltilmesini önemle rica ederim."

Bu haber toplam 4288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri