Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çadırlarda çuvallar dolusu misket ve vida bulundu

16.06.2013 12:09
Gezi Parkı'nı dün gece boşaltan polis, çadırların içinde sapanlar, çuvallara doldurulmuş misketler ve çelik vidalar buldu.

Gezi Parkı'nın boşaltılmasının ardından belediyeye ait temizlik işçileri parkı temizlemeye başladı. Polisle birlikte yapılan çalışmalarda, çadırlarda polise atılmak üzere hazırlanmış çuvallar dolusu misket, çelik vida ve bunları atmak için kullanılan sapanlar bulundu.

Çevik Kuvvet Polislerinin Gezi Parkı'ndaki eylemcileri bölgeden uzaklaştırmasının ardından temizlik işçileri kepçelerle parka girerek temizlik yapmaya başladı. polis ekiplerinin de eşlik ettiği çalışma da eylemcilerin kurduğu çadırlar, parka asılan yasadışı pankart ve afişler toplanarak kamyonlara yüklendi. Yakılan ve parçalanan araçlar çekiciler yardımıyla parktan çıkarıldı.

polis ekiplerinin çevrede yaptığı aramalarda bazı çadırlar da polise atılmak üzere hazırlanmış çuvallar dolusu misket, çelik vida ve bunları atmak için kullanılan sapanlar bulundu. Misketler, vidalar ve sapanlar polis ekipleri tarafından alınarak emniyete götürüldü. Polis ekiplerinin çevrede çalışmaları sürüyor.Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri