Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çağlayan Güler ve Bayraktar istifa etti

25.12.2013 13:40
Yolsuzluk ve Rüşvet Davası kapsamında haklarında iddialar olan üç bakan da istifa etti.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bakanlık görevlerinden istifa etti. Erdoğan Bayraktar ayrıca vekilliğini de bıraktı.

'TARAFIMA BASKIYI KABUL ETMİYORUM'

Erdoğan Bayraktar, ''Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Bugün bize bir istifa metni ve deklarasyon metni gönderildi. Böyle bir durumda bunun yanlış olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun'' dedi.

'BAŞBAKAN DA İSTİFA ETSİN'

Bayraktar NTV'de yaptığı açıklamada 'Başbakan'ın istifa etmesi gerekir' dedi.

'OYUNU BOZMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM'

Zafer Çağlayan ise açıklamalarında "17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım" dedi.

105 MİLYON RÜŞVET İDDİASI

Soruşturma kapsamında teknik ve fiziki takipte Bakan Çağlayan'a yaklaşık 105 Milyon TL değerinde rüşvet verildiği ve Çağlayan ile Zarrab'ın buluşmalarda listeleri incelediklerinin tespit edildiği de vurgulanmıştı.

'BELGEYİ GETİRİN İSTİFA EDERİM'

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, teşviklerin Başbakanlık tarafından verildiği iddialarını yalanlamış, bu iddiaları ortayan atanları müfteri kabul etmişti. Çağlayan, istifa resti de çekerek ''Belgeyi getirin istifa etmeye hazırım'' diye de meydan okumuştu.

MUAMMER GÜLER'DEN İLK AÇIKLAMA

Güler istifasının ardından ilk açıklamasında "17 Aralık'ta Sayın Başbakan'a görevden affımı arz etmiştim bugün de yazılı olarak Sayın Başbakanımız'a görevden affımı sundum" dedi.

BAYRAKTAR'IN OĞLU SERBEST BIRAKILMIŞTI

Yolsuzluk operasyonunun ilk dakikalarında üç bakanın oğlu da gözaltına alınmış; Çağlayan ile Güler'in oğulları tutuklanırken, Bayraktar'ın oğlu serbest bırakılmıştı.

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri