Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çakır'ı Fena Bozdular

05.05.2014 01:23
Habertürk TV'de, 'Gezi kazandı AK Parti kaybetti' diyen Ruşen Çakır'a Mehmet Ocaktan'dan ve Nihal Bengisu Karaca'dan ibretlik cevap.

Habertürk TV'de Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programında Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışılırken söz alan Ruşen Çakır, 30 Mart seçimlerinde kazananın Gezi olayları olduğunu, kaybedenin ise AK Parti olduğunu savundu. 

"Gezi'nin galibi Gezi'dir, Gezi'nin mağlubu Başbakan'dır. Bu kadar basit" diyen Ruşen Çakır'a ilk yanıt Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'dan geldi. 

30 YILIN EN YÜKSEK YEREL SEÇİM OYU YÜZDE 35 BUÇUKTUR

Ocaktan şöyle konuştu: 

30 yıldır bu ülkede yerel seçim yapılıyor. 30 yılın en yüksek yerel seçim oyu yüzde 35 buçuktur. Ve bu yerel seçimdir. Genel seçim değildir. Kimlerin kaybettiği ortada. 

GEZİCİ OYLARI ALSIN DİYE KURULAN HDP SIFIR ÇEKTİ

Nihal Bengisu Karaca ise, Ruşen Çakır'ın "AK Parti yüzde 45'le kaybetti" iddiasına oldukça çarpıcı bir örnekle cevap verdi. 

Karaca, "gezici oyları alsın diye kurdukları HDP sıfır çekti" ifadesini kullandı. 

RUŞEN ÇAKIR'DAN DÜZELTME GELDİ

Stargazete.com'un haberi üzerine, canlı yayında düzeltme yapmak istediğini belirten Ruşen Çakır, "seçimleri AKP, Başbakan kaybetti demedim, Gezi'yi kaybetti dedim. Seçimlerde yüzde 50 alabilecekken daha az aldı. Tabi ki seçimin tabi ki galibi Adalet ve Kalkınma Partisi'dir" dedi. 

Stargazete.com, Ruşen Çakır'ın sözlerini, tartışmanın seyrini dikkate alarak, Mehmet Ocaktan ve Nihal Bengisu Karaca üzerinden haberleştirmiştir. Ocaktan ve Karaca ise, Ruşen Çakır'ın sözlerine "yerel seçimler" üzerinden cevap vermişlerdi.

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri