Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çalışan Ailelere Müjdeli Haber

05.04.2013 11:21
Doğum iznini artıracak tasarı Bakanlar Kurulu yolunda Tasarı, tatile girmeden önce Meclis'e de gönderilecek

Doğum iznini 24 aya kadar çıkartacak çalışmalarda sona gelindi. Konuyla ilgili yasa tasarısı önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'na sevk aşamasına gelecek, tatile girmeden önce Meclis'e de gönderilecek. Takvim gazetesinin haberine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, doğum izni ile ilgili yasa tasarısının önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'na sevk aşamasına geleceğini açıkladı.
 
YAKINDA YASALAŞIYOR
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Maliye, Kalkınma ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıkları'nın yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Şahin, şöyle devam etti: "Bu konuda önce uzmanlar çalıştı. Herkes kendi bakanlığının görüşünü masaya koydu. Şu anda Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı başkanlığında diğer müsteşarlarımız görüşme aşamasında. Onlar gelen bilgileri süzerek, kendi yerli modelimizi ve kendi hedefimize ulaşmak için yapılması gereken çalışmaları tamamlayacak. Üçüncü aşamada da Başbakan Yardımcımız Ali Babacan başkanlığında biz toplanarak Başbakanımız'a ve Bakanlar Kurulu'na sunulacak aşamaya getireceğiz. Şu an ilk aşama bitti, ikinci aşama bu hafta tamamlanacak. Meclis kapanmadan biz bunu parlamentoya gönderecek şekilde çalışmamızı yapmış olacağız." Şu anda 4 ay olan doğum izninin 6 aya (24 hafta) çıkartılması öngörülüyor. Yasaya son şekli ekonomi bakanlarının yapacağı toplantılarda verilecek.
 
BABALARA DA MÜJDE GELİYOR
 
Tasarıda babalar için de düzenlemeler yer alıyor. Babaların 3 gün olan babalık izninin artırılması gündemde.

Bu haber toplam 5910 defa okunmuştur
MÜJDE HEP ÇALIŞAN HANIMLARA
Fatma ince
Çalışmayan hanımlar üvey evlat mı? Çalışmayan hanımlara da doğum harçlığı, çocuk yardımı,süt bez yardımı "İYİ Kİ DOĞURDUN İKRAMİYESİ" verilemez mi? Sayın başbakanım! Çalışan hanımlar isteselerde fazla çocuk sahibi olamazlar.Bu nedenle nüfusu artırmanın yolu çalışan hanımlar değil günlük hayata en az onlar kadar yorulan ev hanımlarını doğuma teşvik etmektir.
05 Nisan 2013 Cuma 16:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri