Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çalışan anneye kreş müjdesi!

11.02.2013 11:40
Çocuk teşviki için çalışmalar sürerken, çalışan annelere kreş müjdesi geldi. Kamu kreşlerinde saat 15.00'e kadar süren çocuk bakma süresi, memur mesaisiyle eşitleniyor.

Kamuda çalışan annelerin en büyük sıkıntısı sona erdiriliyor. Kamu kreşlerinde saat 15.00'e kadar süren çocuk bakma süresi, memur mesaisiyle eşitleniyor.

Buna göre; annelerin mesaisi ne zaman biterse, kreşler de o saate kadar çocuklara bakacak. Böylece anneler 'Çocuğumu nereye bırakacağım' derdinden kurtulacak. Çalışmalar çerçevesinde, kreşi olmayan kamu kurumlarına acilen kreşler inşa edilecek. Öte yandan özel sektöre de kreş zorunluluğu geliyor. Şu anki uygulama ile 150 kadın çalışanı olan işverenler kreş açmak zorunda. Üzerinde çalışılan düzenleme ile, kadın ve erkek toplam 200 çalışanı olan işverenler kreş açmak zorunda olacak.
 

Bu haber toplam 4302 defa okunmuştur
YANLIŞ BİR YOL
halit kündekari
Bu karar Doğum oranını artırmaz, hükümet yine yanlış yapıyor. Çünkü bu kararda kadınların çalışmasını teşvik ediyor. çalışan kadın ise bir bilemedin en fazla iki doğum yapar. Hükümet bu teşvikleri çalışmayan ev hanımlarına verecek.
12 Şubat 2013 Salı 10:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri