Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye sözleşmelilerinin kadro olacağı tarih

07.02.2013 03:03
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, belediye sözleşmelilerinin 30 Hazirana kadar kadroya alınacağını açıkladı.

Bakan Faruk Çelik, belediyelerde sözleşmeli çalışan personelin merakla beklediği soruyu cevapladı

Samanyolu Haber Televizyonu'nda, Abdullah Abdülkadiroğlu'nun sunduğu Günlük Özel programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, belediyede sözleşmeli çalışanların kadro alacağı tarihi açıkladı.

Yerel yönetimlerde çalışanlarla ilgili bir sorunun olmadığını bu çalışanların kadroya alınacağını belirten Çelik, tarih vererek şöyle konuştu:

"Bu ay mı? Bu dönem içinde olacak. Şubat ayında olmaz demiyorum. Bu dönem dediğim 30 Haziran'a kadar. Yasama yılı kapanmadan önce. Bunu neye dayanarak söylüyorum Sayın Başbakanımızın böyle bir sözünün olduğunu taraflar bize söylediler. Hatta Başbakanımızın bu sözü de ilk kez Samanyolu Haber'de yayınlandı. Konuyu ben Sayın Başbakanımıza taşıdım, sözünü doğruladı. Fakat bu arada Devlet personellerinin 657 ile ilgili tümden değerlendirmeler, Çalıştaylar yapılırken acaba sözleşmelik sistemini tümden mi gözden geçirsek diye bir çalışmayı da yürütüyoruz bir yandan. O yüzden tümden aceleci davranmadık."

 

 
Bu haber toplam 8592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri