Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CAMİ CEMAATİNE KÜFÜR EDEREK KAÇTILAR

12.05.2012 02:58
Terör örgütü mensupları İslama ve kutsallarına yönelik saldırılarına bir yenisini ekledi.

Akit, KCK Terör Örgütü mensuplarının Hakkari Yüksekova'da Merkez İhsaniye Camii'ne saldırdıkları bilgisine ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre, bu skandal olay 3 Mayıs günü, yatsı namazından önce yaşandı. Örgüt mensupları bu çirkin saldırıyı akşam namazı sonrası imam ve cemaatin camiden ayrılmasını fırsat bilerek gerçekleştirdiler.

MİHRABI PARÇALADILAR, KUR'AN'I YIRTTILAR

KCK mensupları, saat 20.30 sularında Yüksekova'da Ömer Sabancı Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi'nin kesiştiği yerde bulunan Merkezİhsaniye Camii'ne ayakkabıları ile girerek, içerisini talan ettiler. İyice pervasızlaşan örgüt mensupları minberi ve mihrabı parçaladılar, Kur'an-ıKerim'leri yırttılar.

KESERLE PARÇALADILAR

Caminin iç kapısını keserlerle parçalayan KCK'lılar, ayakkabıları ile birlikte girdikleri caminin kitaplıklarını devirerek, kitaplıkta bulunan kitapların, Kur'an-ı Kerim'lerin, dua kitaplarının tamamınıyırttılar. Cami mihrabının büyük kısmını keserle parçalayan teröristler, minberin perdesini yırtarak yere attılar.

CAMİ CEMAATİNE KÜFÜR EDEREK KAÇTILAR

Cami cemaatinin yatsı namazı için yeniden camiye gelmesi üzerine KCK'lı teröristler cemaatle karşılaştılar. Cemaatin büyük tepki göstermesi üzerine küfür ve tehdit savurarak kaçan teröristlerin yüzlerini puşi ile kapattıkları, kaçarken “Biji Kürdistan, Biji Serok Apo” şeklinde slogan attıkları öğrenildi.

FATİH AKKAYA/ANKARA 

Bu haber toplam 2716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri