Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Ataklı, CHP'lileri yine çok kızdıracak

21.08.2011 18:08
CHP'nin tutuklu vekillerle ilgili resti ardından Meclis'te yemin etmeleri üzerine sert bir yazı kaleme alan Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı yine CHP'lileri kızdıracak bir yazıya imza attı.

CHP'nin tutuklu vekillerle ilgili resti ardından Meclis'te yemin etmeleri üzerine sert bir yazı kaleme alan Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı yine CHP'lileri kızdıracak bir yazıya imza attı.

Anamuhalefet partisinin tutuklu vekillerle ilgili mücadelesini yetersiz bulan Ataklı, şike soruşturmasıyla oldukça zor günler geçiren Fenerbahçe'nin çabasına işaret eden Ataklı, 'Yahu Fenerbahçe CHP'den çok daha güçlü ve dişli çıktı. Ana muhalefet görevini Fenerbahçe yapsa bu CHP'den çok daha iyi olur' diye yazdı.

İşte Ataklı'nın o yazısı

Aslına bakarsanız sporla siyaset hep iç içedir. Sadece bizde mi? Değil, dünyanın pek çok ülkesinde de bu böyle.
Sanki futbola nizam veren UEFA veya FİFA'da bile durum farklı değildir. Siyaset bu kurumlarda da vardır ve pek çok kararda bu siyasetin izleri mutlaka olmuştur.

Örnek mi? Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin finale bırakılmaması kendiliğinden mi olmuştu sanki, bal gibi siyaset girdi işin içine ve Türkiye'nin finale çıkması önlendi.

EN ÇOK KONUŞULAN KONU FENERBAHÇE VE ŞİKE MESELESİ

Bir tür şike yani de, ispatlayamıyorsun işte..
Son zamanlarda herkesin en çok konuştuğu konu şike iddiaları ve Fenerbahçe'nin durumu.

Ne şehit edilen askerlerimiz, subaylarımız, ne Suriye ile neredeyse savaş aşamasına gelen ilişkilerimiz, ne güya yazılacağı söylenen yeni anayasa kimsenin umurunda bile değil ya da Fenerbahçe'nin durumu kadar umurunda değil.
Geçenlerde bir dost sohbetinde laf yine döndü dolaştı ve bilmem kaçıncı olarak şike konusuna geldi.

FENERBAHÇE'DEN DAHA İYİ MUHALEFET OLUR

Siyasete daha meraklı bir dostumuz "Yahu Fenerbahçe CHP'den çok daha güçlü ve dişli çıktı" dedikten sonra "Ana muhalefet görevini Fenerbahçe yapsa bu CHP'den çok daha iyi olur" diye ekledi.

Herkes de katıldı bu görüşe.

Çünkü Fenerbahçe polisin ve savcıların bütün gayretine rağmen öyle bir sert direnişle ayakta kalmayı, tutuklu da olsa başkanlarının arkasında durmayı başardı ki, Futbol Federasyonu'nun bundan etkilenmemesi mümkün değil.
Fenerbahçe, iddianame açıklanıncaya, (bana göre dava sonuna kadar) küme düşürülmeyecek. Elbette bu karar Fenerbahçe'den korkulduğu için öyle alınmadı, hukuka ve daha da önemlisi hakka ve adalete uygun olduğu için alındı, ama Fenerbahçe gücünü öylesine koydu ki ortaya, pek çok kişi "Fenerbahçe böyle direnmeseydi, karar başka türlü olabilirdi" dedi ister istemez.

SÖYLEDİKLERİNİN ARKASINDA 10 GÜN BİLE DURAMIYORLAR

Oysa ana muhalefet adı altında faaliyet gösteren CHP'ye bir baksanıza. Söylediklerinin arkasında 10 gün bile duramadılar. Ne tutuklu milletvekillerini koruyabildiler, ne AKP'nin bu konudaki aldatmasını halka anlatabildiler. Başbakan Erdoğan'ın deyimiyle "tükürdüklerini yaladılar, yuttular" bir de bunu "kahramanlık- demokratlık" gibi sundular.

Fenerbahçe'de çok sayıda siyasetçi de var. Üstelik taraftarlık mevzubahis olunca akan sular da duruyor biliyorsunuz, pek çok kişi partisinin değil de takımının peşinden gider, bunu da biliyoruz.

GALATASARAYLA KUALİSYON KURARSA TÜRKİYE'Yİ KURTARIR

O halde Fenerbahçe ana muhalefet görevini pekala yapabilir.
Bakarsınız bir de Galatasaray'la koalisyon kurarsa, Türkiye kurtulur vallahi.

Tam dağılıyorduk ki arkadaşlarımdan biri "Yahu şimdi aklıma geldi. Ordu'yu da Fenerbahçe'ye devretseler daha iyi olmaz mı? Hem onların amigo paşası da sıkılmıştır. İşin başına da onu oturturlar" dedi.

Giderayak yıkılıyorduk kahkahadan 

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri