Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Ataklı suskunluğunu bozdu

03.03.2012 14:20
Can Ataklı, bugünkü köşesinde kendisiyle ilgili ortaya atılan iddia ve suçlamalara cevap verdi.
Ertuğrul Özkök ile Zafer Mutlu’nun dönemin Turizm Bakmanı Bahattin Yücel’i şantajla istifaya zorladığı iddiasıyla başlayan tartışmanın fitilini ateşleyen Can Ataklı, bugünkü köşesinde kendisiyle ilgili ortaya atılan iddia ve suçlamalara cevap verdi.
 
İŞte Can Ataklı'nın yazısının o bölümü...
 
Zorunlu bir yazı
 
Çarşamba akşamı CNN Türk’te katıldığım programda söylediklerim benim tahminimi aşan ölçüde olay yarattı. Üç gündür medya ve siyaset çevreleri o gece konuşulanları tartışıyor.
 
Birkaç noktaya açıklık getirmem gerektiğine inanıyorum;
 
1- Ben bir iddiada ya da ifşaatta bulunmadım. Yaşadığım bir olayı anlattım.
 
2- Ortada bir yalan ya da iftira yoktu, çünkü iyi niyetle bana söylenen bir konuyu o dönemin bir bakanına aktarmıştım.
 
3- Söylediğimi kanıtlamak gibi kaygım yoktu. Bir tanıklık söz konusuydu ve bunun somut belgesi olamazdı.
 
4- Yayına katılan Aydın Doğan’ı büyük saygı ile dinledim, sözlerine üzüldüğümü belirttim. Medyanın en büyük patronu ile polemiğe girme haddini kendimde bulamazdım.
 
5- Zafer Mutlu’ya da cevap vermedim, gereği yoktu, “hatırlamadığını” ve “benim karıştırdığımı” söyledi. Yılların arkadaşlığına saygı göstermek zorundaydım.
 
6- Ertuğrul Özkök’ün “Ben şantaj yapmadım, bana iftra atılıyor” sözlerini anlayamadım. Konu onun gıyabında gelişmişti.
 
7- Bahattin Yücel herkesi kollayan bir açıklama yaptı. Benim anlattıklarımı doğruladı. Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu’nun o dönemde “dosya yok” dediklerini anlattı. Dosya var ya da yok, bu benim dışında, ben Yücel’e “bana söyleneni” aktarmıştım.
 
8- O gece söylediklerimi bugüne kadar ilk kez söylemedim. 15 yıl önce de buna benzer sözler sarfettim. 28 Şubat uygulamalarına dönemin en büyük gazetesinin yöneticisi ve yazarı olarak “zorunlu aktör” gibi katılmakla birlikte rahatsızlıklarımı her fırsatta dile getirmiştim.
 
9- O dönemdeki tavrım nedeniyle gazetemle yollarımı ayırmak zorunda kalmış, uzun süre hiçbir yerde iş bulamamıştım.
 
10- Benzer bir durumu sadece bir yıl çalıştığım Uzan Grubu’na el konmasından sonra da yaşamış ve mesleğe yeniden Zafer Mutlu sayesinde dönebilmiştim.
 
11- Aydın Doğan kısa bir süre öncesine kadar çalıştığım Vatan Gazetesi’nin de sahibiydi. CNN Türk’teki anımı, eğer Aydın Doğan hâlâ Vatan’ın sahibi olsa bile muhtemelen yine anlatırdım. Çünkü o sözler önceden planlanmış değildi, sözün oraya gelmesiyle söylenmişti. Muhtemelen hem gazetemin hem de CNN Türk’ün Aydın Doğan’a ait olduğunu unutur ve yine konuşurdum.
 
12- Ertuğrul Özkök’ün CNN Türk’e dava açacak olmasını yadırgarım. Kimse önemli bir olayda ve canlı yayında kimin ne söyleyeceğini bilemez. Bu risk bütün kanallar için geçerlidir.
 
13- Ertuğrul Özkök’ün “Bizim kanalımızda bu adamları nasıl konuşturursunuz?” sözlerini ise anlamam mümkün değil. Sanıyorum bunun sansür olduğunu fark edecek ve üzülecektir.
 
14- Yayında söylediğim “Bu gece meslek hayatımın sonu olabilir” sözü bir korku ve endişenin sonucu değil, bir anda 12 yıl öncesini hatırlamamın refleksi ile söylenmiştir.
 
15- Sözlerimin bir iftira, karalama, komplo olmadığını bütün yüreğimle söylüyorum. Amacımın kamuoyu tarafından anlaşıldığının kanıtı ise gazetelerin internet sayfalarında ve yüzlerce internet sitesinin okur yorumu köşelerinde yayınlanan yazılardır. Aldığım binleri aşan mesajlar ise cabası.
Bu haber toplam 2816 defa okunmuştur
Babayiğitler varsa çıksın ortaya
Veysel Korkmaz
içinde ülke sevdası yetimfakir hakkı nı gözeten gazeteciler ortaya çıksın 28 şubat darbesinin gerçeklerini biliyorsa açıklasın.çünkü ülkemizin 80 milyardolara yakın parası birkisim kartelmedyasına peşkeş edilmiştir.insanın içinin zızlaması lazım olanlar konusunda,yazık bu ülkeye vatana bu bütçe kimsenin babasının parası çiftliği değildir.Eğer birilerine peşkeş çekilmişhaksızca devletin paraları alınmışsa derhal geri alınmalıdır.mal varlıklarına el konulmalıdır.yetti artık üç beş kendini bilmezin bu vatana ihaneti yaptığı zararı .yeter artık sözünbittiği yeregeldik
03 Mart 2012 Cumartesi 19:46
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Paçaları Tutuştu Gerçekler ortaya çıkacak
Seydi Ahmet TURAN
Göl Kurur Çamuru kalır dereden Su gider kumu kalır 28 şubatta demokrasimizi afrikanın en geri kalmış ülkeleri düzeyine getirenler ,eğitimin önüne engeller koyanlar,bazı okulları kapatanlar, iritca paranoyası altında islamı tehlike lanse erdenler kalkancı müslüm fadime tiyatrosu ile milleti kandıranlar,kamu bankalarının içini boşaltanlar, teşvik adı altında milyon dolarları zulalayanlar,okullarda ikna odalarında genç kızlarımızın zorla başını açtırarak gözyaşlarına boğanlar, ülkemize 20 yıl kaybettirenler ahirette mahşer mahkemesinde Allahın huzurunda cevap vereckleri gibi şimdide dünya mahkemesinde yargılanmalılar,gerekli cezayaları almamılar.kartel medyası fitili ateşlemiş darbeciler el altından aba göstererek baskı yaparak halkın oyuyla başa gelmiş hükümeti yıkmışlardır.şimdiki düzende postal yalayıcıları ve darbecilere ihtiyaç yoktur. iyi bilsinlerki en büyük baş komutan meclistir.
03 Mart 2012 Cumartesi 19:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri