Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu açıklamalar medya dünyasını sarsacak

03.03.2012 09:07
Can Ataklı'nın CNNTürk'te ortaya attığı şantaj iddialarıyla ilgili bomba açıklama 28 Şubat döneminin kilit ismi Hüseyin Kocabıyık'tan geldi.

Can Ataklı'nın CNNTürk'te ortaya attığı şantaj iddialarıyla ilgili bomba açıklama 28 Şubat döneminin kilit ismi Hüseyin Kocabıyık'tan geldi.

 
Tansu Çiller'in o dönem Başdanışmanı da olan Hüseyin Kocabıyık, A Haber'de ekrana gelen Son Durak isimli programda Can Ataklı'nın şantaj iddiasını doğrularken, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Can Ataklı'nın ortaya attığı iddiaların tamamının doğru olduğunu belirten Hüseyin Kocabıyık, "O günü çok iyi hatırlıyorum, Bahattin Yücel'i istifaya götüren süreci herkes çok iyi biliyor zaten" dedi.
 
Bu konunun Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller tarafından da bilindiğini ileri süren Kocabıyık şu ifadeleri kullandı; "Aydın Doğan, Zafer Mutlu ve Ertuğrul Özkök, gelsin de hepsi benim külahıma anlatsınlar. Bu işlerin tam olarak Can Ataklı'nın söylediği gibi olduğunu, Türkiye'de sağır sultan bile duymuştur. Ben birlikte çalıştığım insanların bana söyledikleri şeylerin hiçbirini açıklamadım. Ancak bu meselede bu ilkemi esneteceğim. Bahattin Yücel istifa ettiği gün, Özer Çiller'le birlikteydik. Özer Çiller hayatta, gidin sorun. Özer Çiller bize, Bahattin Yücel'in arazi tahsislerinde 3 milyon rüşvet aldığını, bunun belgesinin olduğunu, sonra tehdit edildiğini ve bu yüzden istifa etmek zorunda kaldığını söyledi."
 
Kocabıyık konuşmasının devamında "Tansu Çiller ile Dalan arasında ilişki var şeklinde haber uydurup şantaj planlandığını da kaydetti.
 
UĞUR DÜNDAR VE HALUK ŞAHİN KARALAMA HABER YAPTI
 
O dönem Alaattin Çakıcıyı televizyona çıkartıp konuşturanın dönemin kara kuvvetleri komutanı olduğunu da kaydeden Kocabıyık, Uğur Dündar ve Haluk Şahin'in iki CIA ajanını bulup, Tansu Çiller'in ajan olduğunu söylettiğini ve Hürriyet'e manşet yaptılarını ileri sürdü.
 
TARTIŞMA NASLIL BAŞLAMIŞTI?
 
Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Ataklı, 28 Şubat'ın masaya yatırıldığı programda, Hürriyet gazetesinin tepe ismi Ertuğrul Özkök'ün, Turizm Bakanı Bahattin Yücel'i "şantaj" yoluyla istifaya zorladığını ima yoluyla iddia etmişti.
 
Bunun üzerine Hürriyet'in patronu Aydın Doğan da canlı yayına bağlanarak, Can Ataklı'yı "iftira atmakla" suçlamış, "Eğer Ertuğrul benden habersiz bunu yapmışsa, şerefsizin tekidir" ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine Ertuğrul Özkök de köşesinde bir yazı kaleme almış ve Can Ataklı hakkında ağır ifadeler kullanmıştı.
 

 

 
 
Bu haber toplam 5202 defa okunmuştur
bu nasil
temiz meslekmis
bunlarin yaptigini dusman yapmaz al birini vur otekini temiz meslek diye konusuyorlar.
03 Mart 2012 Cumartesi 17:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Postal Yalayıcıları
Seydi Ahmet TURAN
1997 yılındaki tv haberlerinden hatırladığım kadarıyla 28 Şubat post modern darbeden sonra Erbakan başbakanlığı bırakınca bazı medya patronlarına basın teşviği olarak milyon dolarlar peşkeş çekildi Refahyol hükümetini devirdikleri için diyet ödendi.Özellikle kartel medyasına ülkenin yetimin fakirin fukaranın öksüzün hakkı olan hazinedeki paralar çarçur edildi.sonra bankaların içi boşaltıldı.sonra imf ye köle olundu.o zamanki haberlerde 50 milyar dolar boşaltıldı deniyordu.demekki 80 milyar düzeyindeymiş,28 şubat post modern darbecileri kesinlikle yargılanmalı,Darbeye çanak tutan kartel medyası yargılanmalı devletten çalınan paralar araştırılarak kimlere hazine kaynakları peşkeş çekilmiş bulunmalı ve geri ödettirilmeli. Türkiye düzlüğe çıkmışken birileri fadime müslüm tiyatroları oynarayark herkesin aklını başka yerlere götürerek el altından hazineyi boşaltmış, ondan sonra kemal dervişi ithal ettik.yazıklar olsun yetimin fakirin hakkını çalanlara peşkeş çekenlere
03 Mart 2012 Cumartesi 16:51
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri