Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Ataklı'dan Kerem Altan'a ağır suçlama

06.02.2011 01:39
Can Ataklı, Kerem Altan'ın Defne Foster'a sokak kadını muamelesi yaptığını savununca stüdyoda ortalık birbirine girdi...

Vatan yazarı Can Ataklı, Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın polise verdiği ifadesinde Defne Joy Foster'ı aşağıladığını iddia edince ortalık karıştı.. Hızını alamayan Ataklı, Taraf yazarı Kütahyalı'yı Altan ailesine uşaklık yapmakla suçladı.

Taraf gazetesinin Foster'a sokak kadını muamelesi yaptığını savunan Ataklı ile ona karşı çıkan Kütahyalı arasında sert tartışma yaşandı. Beyaz TV'de 'Dinamit' programına Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili karşılıklı suçlamalar damgasını vurdu.

"Bir kadına sokak muamelesi yapılır mı?" diye soran Ataklı, "Sen polis ifadesini okudun mu? Bir erkek bir kadını bu kadar aşağılayarak ifade veremez. Çok ayıp" diye konuştu.

KİRAZ ÇEKİRDEĞİ GİBİ ATARLAR

Araya giren Kütahyalı,"Çok büyük ayıp edildi. Ahmet Altan'a saldırıyorlar" deyince Ataklı'nın sinirleri iyice gerildi.  Ataklı, "Seni korumayacaklar. Kiraz çekirdeği gibi atarlar. Yalvarıyorum yapma" diye konuştu.

ŞEREFSİZCE BİR ŞEY

Kerem Altan'ın polisteki ifadesine ateş püsküren Ataklı'nın "Bir genç kadını polise gidip 'ben onu bardan aldım duygusal ilişki var' demek evine bırakmak şerefsizce bir şey. Hadi konuşsana telefona bağlatsana " sözü Kütahyalı'yı çıldırttı.

Kütahyalı, "Asıl şerefsizlik Altan ailesini linç etmeye kalkanlardır. Bu kadar mı kinlisin Altan ailesine" diye cevap verirken, Ataklı'dan cevap gecikmedi:

SEN PATRON UŞAĞI MISIN?

"Koruma patronunu bana. Sen patron uşağı mısın? Aklını başına al patronun için çırpınma. Kimin umrunda Altan ailesi. Sen burada bana 3 haftadır Arap diyorsun. Çünkü seni seyreden bir sürü geri zekalı var. Onların önünde puan aldığını zannediyorsun. "

"Bizde Doğan medyasında olduğu gibi patronun bir tarafını yalayan gazeteciler olmaz" sözü Ataklı'yı çileden çıkardı.

SALAVAT GETİRECEKSİN

Ataklı, Kütahyalı'ya ''Doğan Grubu'nun sahibini bir kere salavat getirerek ağzına alacaksın. Senin haddin değil ağzına almak. Aydın Doğan derken salavat getireceksin, efendim diyeceksin'' sözleriyle cevap verdi

POLİSTEKİ İFADESİ SONRAKİ SAYFADA

Defne Joy Foster’in evinde yaşamını yitirdiği Halit Kerem Altan, Göztepe Polis Merkezi’ne götürülerek ifadesi alındı. Ahmet Altan'ın oğlu olan Kerem Altan, ifadesinde Defne Joy Foster ile duygusal yakınlaşma yaşadığını anlattığı öğrenildi.

Sızan bilgilere göre Altan’ın ifadesinde geceyi şöyle anlattığı öğrenildi: 

CİNSEL İLİŞKİ YAŞANMADI

”Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda, bir müddet sonra Defne ile konuşmaya başladık. Bir süre sonra Defne ile dans etmeye başladım. Bu şekilde tanıştık. Defne çok fazla alkol almadı. Ben de iki adet vokta içtim. Yaklaşık 20-30 dakika eğlendikten sonra bardan ben, Defne ve iki arkadaş beraber çıktık. Bir ticari taksiye bindik. Yol üzerinde iki arkadaşı evlerine bıraktık. Defne ile Göztepe Mahallesi’nde bulunan evime saat 04.00 sıralarında gittik. Bir müddet oturduk. Duygusal anlamda aramızda yakınlaşma oldu. Ancak cinsel ilişki yaşanmadı.

BOĞAZINDAN HIRILTILI SESLER GELDİ

Otururken Defne’nin boğazından hırıltı şeklinde sesler gelmeye başladı. Benden yiyecek istedi. Dolabı açıp zeytin ezmesi ve krem peynirden biraz yedikten sonra votka istedi. Kola ile karıştırılmış bir bardak votka verdim. Votkasından bir ya da iki yudum aldıktan sonra masaya bıraktı.

YATAK ODASINA GİTTİK

Yatak odasına gittik. Aramızda duygusal anlamda yakınlaşma burada da oldu. Ancak yine cinsel ilişki yaşanmadı. Tanıştığımız andan itibaren Defne’nin alkol dışında herhangi bir madde aldığın görmedim. Hasta olup olmadığını da bilmiyordum.

SOĞUK SU İLE YIKADIM

Sonra Defne’nin boğazından yine aynı ses geldi. Çok bitkin görüyordu. Soğuk su ile yıkarsam kendine geleceğini düşündüm. Banyoya götürüp biraz soğuk su ile yıkadım. Ancak gittikçe kötüleşiyordu.

DOKTOR ARAMAK İÇİN DIŞARI ÇIKTIM

Eve yakın olan Bağdat Caddesi’ndeki Acıbadem Kliniği’ne gittim. Güvenlik görevlisi kimsenin olmadığını söyleyerek İstek Vakfı’na ait kliniğe yönlendirdi. Ancak burada da kimse yoktu. Sonrasında eve döndüm. Yatakta baygın halde yatıyordu.
Ben biraz da alkollü olduğunu düşünüyordum. Durumu düzelmeyince 06.30 sıralarında Back-up’ı aradım. Hangi doktorla görüştüm bilmiyorum. Hatırladığım tek şey acil bir ambulans istediğimdi. Yaklaşık 10-15 dakika içinde ambulans geldi ve doktor hemen ilk müdahaleyi yaptı. Defne’nin ex olduğunu söyledi. Sonra da polise bilgi verdik.”

 

 

Bu haber toplam 4158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri