Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ataklı Candaşlardan Yardım İstedi

05.02.2011 12:11
Yener Dönmez ile Can Ataklı arasındaki gergin polemik her geçen gün biraz daha sertleşiyor. Ataklı bu kez candaş medyaya seslenerek, kendisi için takviye kuvvet istedi...

 

Akit yazarı Yener Dönmez ile Vatan'dan Can Ataklı arasındaki polemik giderek tırmanıyor. Dönmez'in cevap niteliğindeki yazısı üzerine Ataklı hakaretlerinin dozajını iyice artırdı, bununla da yetinmeyip Dönmez'i biat kültürünün etkisi altında kalmakla suçladı ve gazeteciler cemiyetine ilginç bir çağrıda bulundu.


Can Ataklı bugünkü yazısında Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez'in seviyeli bir üslupla ortaya attığı iddiaları çürütmek yerine yine hakarete başvurdu.

Dönmez'in somut olaylar ve isimler üzerinden ortaya attığı iddialar karşısında çaresiz kalan Ataklı, hakaretle yetinmeyip "candaş" organları kendisine destek olmaya davet etti. Polemikte cepheyi genişleten Ataklı bu kapsamda Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, Gazeteciler Sendikası ve Çağdaş Gazeteciler Derneği'nden destek istedi.

Sözkonusu kuruluşların Ataklı'nın bu çağrısına nasıl karşılık verecekleri merak konusu oldu.

ÇAREYİ SALDIRMAKTA BULDU

İşte Ataklı'nın Dönmez ve Akit'e ahlak sınırlarını zorlayan yazısının bir bölümü:

“…Tetikçiliği ile ünlü gazetenin yazarı, bu samimi beyanı daha önceki yazımda yazmama rağmen, içindeki kin ve öfkeyi dile getirmek için “20 saniyede bir komutan telefonu açar, emrini verir, karşıdan emredersiniz yanıtını alır ve kapatır” yazacak kadar kendinden geçmiş. Herhalde kendi biat kültürü bunu gerektirdiği için herkesi öyle sanıyor. …üzerine “mal bulmuş” gibi atlayan ne kadar AKP yanlısı, dinci ve maskeli faşist site varsa bana yönelik ağır hakaret ve tehditlere başladı. Ki zaten komplonun asıl amacının da bu olduğu anlaşılıyor. Çamur at izi kalsın, belki savcılar harekete geçer.

Son olarak, başta Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve diğer tüm medya kuruluşlarından da bir ricam var. Bu tür komploları lütfen “gazeteciler arası polemik” gibi değerlendirmeyin ve gerekeni yapın. Medya kuruluşları son günlerde moda olan “linç girişimlerine” tepki göstermesini beklemek herhalde fazla bir istek değildir.”


DÖNMEZ TEMASLARINI DEŞİFRE ETMİŞTİ

Akit Yazarı Yener Dönmez ilgili köşe yazısında seviyeli bir dille Ataklı'nın temaslarını deşifre etmişti.

Dönmez şöyle yazmıştı: “Ben açıkça isim vererek somut olaylar sunarken, Can Ataklı küfürle karşılık verdi. Ettiği küfür ve hakaretler, içteki sancıdan, suçüstü olmaktan, panikten meydana geliyor. Süngü Paşa'yla görüştüğünü itiraf etmek zorunda kalıp, “Ama 20 saniye görüştüm” diyor. Bir komutan telefonu açar, emrini verir, karşıdan “Emredersiniz” yanıtını alır ve kapatır. Ancak bu tip bir görüşme 20 saniye sürer. Bu bile Ataklı'nın içine girdiği acıklı durumun itirafnamesi aslında.”

Dönmez ayrıca, Cumhuriyet'teki bir haberin nasıl oluştuğunu deşifre etmişti.

Habervaktim
 

Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri