Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Bonomo Kimdir?

10.01.2012 09:35
Uzun tartışmaların ardından TRT, Eurovision temsilcisi olarak alternatif rock şarkıcısı Can Bonomo’yu seçti.

Uzun tartışmaların ardından TRT, Eurovision temsilcisi olarak son zamanlarda yıldızlı parlayan alternatif rock şarkıcısı Can Bonomo’yu seçti. Daha önce kulislerde bir çok kez Atiye, Kıraç ve Şebnem Ferah gibi güçlü seslerin adı geçmesine rağmen TRT yönetimi yine herkesi şaşırtarak Can Bonomo’yu bu yıl Bakü’de düzenlenecek Eurovision şarkı yarışması için tercih etti.

Ünlülerden Bonomo’ya destek

Eurovision şarkı yarışması için seçilen Can Bonomo’ya ünlülerden destek yağıyor. 2006 yılında ülkemizi yarışmada temsil eden Sibel Tüzün, “İlerisi için gelecek vadeden genç insanların gitmesi iyi olur. TRT bu görevi vermekte çok geç bile kaldı” derken, 2009 yılında ‘Düm Tek Tek’ şarkısıyla ülkemizi temsil eden Hadise, “Bonomo gibi genç bir yeteneğe şans verilmesi çok güzel. Eminim yarışmada ses getirecek. Başarılar diliyorum” diye konuştu.

EUROVİSİON'A AMATÖRLER KATILIR

Albüm çalışmalarının dışında sosyal sorumluluk projelerinin içinde de olmaya çalışan Candan Erçetin, Eurovision'la ilgili "Eurovision'a amatörler katılır" dedi. Eurovision'a profesyonel sanatçılar dışında gençlerin gitmesi gerektiğini belirten başarılı şarkıcı, " Hiç bir alanda yurtdışında sesimizi duyurma şansımız olmadığı için o zaman Eurovision çok önemliydi. Şimdi maşallah her konuda sesimizi çok daha duyurabiliyoruz. Eurovision'a amatörler katılır. Kendini ispatlamış sanatçılar yerine gençlerin gitmesi gerekiyor" diye konuştu.

Can Bonomo Kimdir?

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. 17 yaşında İstanbul'a gelerek müzik dünyasına ses prodiksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi'nde Sinema Televizyon Bölümü mezunu Bonomo, üniversite yıllarında radyoculuk yaptı. En sonunda yıllardır hayalini kurduğu ilk albümü “Meczup"u uzun uğraşlar sonunda Ocak 2011'de Can Saban'ın yapımcılığıyla yayınladı.
 

Bu haber toplam 2756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri