Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Dündar'dan Erdoğan itirafı

07.07.2013 23:38
Mısır'da bulunan Can Dündar kaleme aldığı yazısında Erdoğan hakkında beklenmeyen bir itirafta bulundu.

Haziran ayının başından beri yaşanan Gezi Parkı olaylarında en sık dile getirilen söylem Başbakan Erdoğan'ın diktatörleşiyor oluşuydu. Pek çok köşe yazarı ve gazeteci yazılarında Başbakan'ın özgürlükleri kısıtladığı ve otoriterleştiği eleştirisinde bulundular. Bu konuda yazı kaleme alan isimlerden biri de Can Dündar'dı. Ancak Can Dündar Milliyet Gazetesi'nde yazdığı Mısır izlenimlerinde bu konuda bir "itirafta" bulundu. Bu itirafıyla şaşırtan Dündar, Mısır'da gördükleri saygıyı belirterek "Erdoğan'a borçluyuz" dedi.

İşte bugünkü yazısının o kısmı;

"BİZE BİR ERDOĞAN LAZIM"

İtiraf edelim ki, bizim basın kartı, Mısır'da Türkiye'den fazla işimize yaradı. Müslüman Kardeşler cephesinde her engeli aşabilmemizi, başı kasklı, eli sopalı sivil milisler arasından rahatça geçebilmemizi, her girdiğimiz ortamda saygı görmemizi Erdoğan'a borçluyuz. Türkiye'nin Mursi'yi sahiplenmesi, karşı cephede tepki yaratsa da İhvan cephesini sevindirdi. Cuma vaazında bile şükranla dile getirildi bu tavır... 

Seyfülislam el Benna da aynı kanıda:
"Erdoğan'ın Mısır'da iyi bir ismi var. Mısır halkı onu çok seviyor. Öyle ki halk arasında 'Bize bir Erdoğan lazım' deyişi yerleşti. Türkiye'nin Mısır'daki darbeye verdiği tepki, demokrasiye destektir aslında... Her ülkenin vermesi gereken tepkidir. Bu sancılı süreçte de eminim Türkiye, Mısır'dan siyasal ve politik desteğini esirgemeyecektir."

Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri