Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Dündar: Gördüğüm Ergenekon bu değildi

11.07.2012 00:17
Gazeteci yazar Can Dündar: "Benim gördüğüm Ergenekon, ne yazık ki bugünkü yargılama ile ilgisi olmayan yapıydı"

rgenekon davasında tanık olarak dinlenen gazeteci Can Dündar, Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan gibi isimlerin yargılanmasını eleştirdi, "Benim gördüğümErgenekon bu değildi, gerçek Ergenekon'un yargılanmasını umutla bekliyorum" dedi.

CAN DÜNDAR TANIK OLARAK DİNLENDİ

Ergenekon davasının bugün görülen 202'nci duruşmasında Can Dündar tanık olarak ifade verdi. Mahkeme başkanı, 'Ergenekon'adlı kitap yazan Dündar'a,Ergenekon örgütüyle bir ilgisi olup olmadığını sordu.

"GÖRDÜĞÜM ERGENEKON BU DEĞİL"

İfadesinde faili meçhul cinayetlerden bahseden Dündar, şunları kaydetti:

''Faili meçhul cinayetlerde hep aynı isimleri gördük. Ülkücü tetikçiler kullanıldı. Gazeteci arkadaşım Mustafa Balbay, bu konuda yazılar yazdı, Tuncay Özkan, Doğu Perinçek, Susurluk'ta ortaya çıkan yapılara yazdıkları kitaplarda dikkati çektiler. Biraz paradoksal bir şekilde burada o yapıdan yargılanıyorlar. Benim gördüğüm Ergenekon, ne yazık ki bugünkü yargılama ile ilgisi olmayan yapıydı''

'MUHALİFLER CEZALANDIRILIYOR'

Bu davada birbirleriyle irtibatı olmayan insanların bir araya getirildiğini ve muhaliflerin cezalandırılmaya çalışıldığını düşündüğünü söyleyen Dündar, ''Ben bir gün gerçek Ergenekon'un yargılanacağı günü umutla bekliyorum'' dedi.

Bu haber toplam 3298 defa okunmuştur
köylü kurnazlığı yapan kim..
hursit dilaver
galiba cemaatden bahsediyor bu arkadaş.onların nazarında ergenekon cemaat tabi.bunun bir arkadaşı da hirantın öldürülmesini falan ısrarla polise yıkmak için uğraştı.kitaplar yazdı. tabi polis kanalı ile cemaate bulaştıracaklardı. artık nerden emir aldılarsa..bereket yavuz aslan bu oyunu bozdu.bunlar herkezi köylü sanıp,kendilerini de beyza türk sayıyorlar yahu..
11 Temmuz 2012 Çarşamba 09:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri