Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Dündar müneccim mi nasıl bildi?

03.06.2015 11:11
Sevilay Yükselir, Pensilvanya ile işbirliği yapmakla suçladığı Can Dündar'a 'üfürükçü müsün müneccim mi?' diye sordu.

Sevilay Yükselir, Can Dündar'a 2013'teki 17 Aralık operasyonundan 14 önceki yazısında Amerika'nın rüzgârı Pensilvanya'dan yana estireceğini ve Türkiye'de tarihin değiştirilmeye çalışılacağını nasıl bildiğini açıklamaya davet etti.

Seçime sayılı günler kala MİT TIR'ları haberiyle gündeme oturan Can Dündar, konuşulmaya devam ediyor.

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, bugünkü yazısında Cumhuriyet'in tepesindeki ismine yüklendi. Sabah yazarı, Cumhuriyet gazetesinin manşetine taşınan MİT TIR'ları görüntülerinin çalıntı olduğunu yazdı.

"GAZETECİLİK KEPAZELİĞİDİR"

O haber ve fotoğrafların 16 ay evvel Aydınlık gazetesince yayımlandığını ve bu yüzden de Aydınlık'ın mahkemelik olduğunu hatırlatan yazar, "Cumhuriyet'in o MİT TIR'ları haberini "Türkiye'de bir ilk! İşte dünya gündemini sarsacak fotoğraflar!" anonsuyla sunması tam bir gazetecilik kepazeliğidir! Rezilliğidir! Cumhuriyet gibi köklü bir gazeteye böylesi bir adi hırsızlık hiç yakışmadı bu böyle biline." ifadelerini kullandı. 

"Tarih değişecek hazırlıklı olun"

İşte Sevilay Yükselir'in bahsettiği Can Dündar'ın 3 Aralık 2013 tarihli yazısıdan bir bölüm:

"Atasözünün güvenilirliğine en büyük kanıtlardan biri de Washington’ın desteğiyle iktidara gelmektir.
O rüzgârla uçmayı kabul ettiğinizde, aynı rüzgârla alabora olmayı da kabullenmişsiniz demektir.
Amerikan rüzgârı bu, belli mi olur; gün gelir esintiyi Pensilvanya’dan yana döndürür, Ankara’da ampulleri söndürür.
Şimdilerde Ankara’da çok etkili bir Batılı büyükelçinin, bir eski siyasetçiye “Türkiye’de yakında tarih değişecek, hazırlıklı olun” dediği konuşuluyor.
Atalar ne güzel söylemiş:
“Siyasette nasıl gelirsen, öyle gidersin.”

"DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR İLKESİZLİĞİ"

Haberin Pensilvanya'nın amaçlarına hizmet eden operasyon olduğu görüşünü savunan Yükselir, yazısınnın sonunda Dündar'a kritik bir soru yöneltti:

"Pensilvanya merkezli Fetullah Gülen Örgütü Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi davalar üzerinden kurdukları kumpaslarla alıp alıp zindanlara tıktıkları insanlara, Cumhuriyet'i kullanarak inanılmaz bir algı operasyonu çekiyor ve kusura bakmasınlar Cumhuriyet okurları da sazan gibi oltaya geliyor! Bu kitlelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar nefretine diyecek sözüm yok. Ama 'Düşmanımın düşmanı dostumdur' ilkesizliğine de göz yumacak halim yok!

"ÜFÜRÜKÇÜ MÜSÜN MÜNECCİM MİSİN?"

Bana başka konularda kızabilirler ama Cumhuriyet ve Gülen Örgütü arasındaki bağın nasıl olduğunu somut verisiyle ortaya koyduğum bir önceki yazıma sadece saygı duymalılar! Ve dahası Pensilvanya'nın altın çocuğu Can Dündar'a dönüp "Arkadaş tamam. İyi iş çıkarıyorsun geldin geleli bu gazeteye de... Hakikaten sen 3 Aralık 2013 günü kaleme aldığı yazıda nasıl bildin 15 gün sonra Amerika'nın rüzgârı Pensilvanya'dan yana estireceğini ve Türkiye'de tarihin değiştirilmeye çalışılacağını... Üfürükçü müsün, müneccim misin? Sen ayaksın Can?" demeliler."

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri