Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Dündar'dan İtalya Başbakanı'na: Bizi kurtarın

06.03.2016 12:05
Anayasa Mahkemesi kararı ile tahliye olan Can Dündar'ın, İtalya Başbakanı'na "Biz Avrupalıyız, bizi kurtarın" dediği ortaya çıktı.

MİT tırları soruşturması kapsamında hapse girenCan DündarAnayasa Mahkemesi'nin verdiği "hak ihlali" kararının ardından gece yarısı apar topar tahliye edilmişti. Dündar'ın, Hürriyet'tenAyşe Arman'a verdiği röportajda ilginç bir detay göze çarpıyor. Dündar, hapisteyken İtalya Başbakanı'na yazdığı bir mektupta "Bizi de mülteciler gibi pazarlık konusu yapın" demiş;

"PAZARLIKTA, BİZİ DE UNUTMAYIN"

"İtalyan Başbakanı’na yazdım. Tam da Avrupa Birliği zirvesine girecek. “Tamam mülteciler için giriyorsunuz pazarlığa ama bizi unutmayın, biz de buradayız! Biz Avrupa değerlerini savunuyoruz, insan haklarını savunuyoruz...” tonunda bir mektup... İtalyan gazetecilere demiş ki: “Şu anda, yolladığı mektup cebimde. İçeride söyleyeceğim Davutoğlu’na!” Ya bu o kadar kıymetli bir şey ki! Orada zindanın içinde biri, el yazısıyla, kantinden aldığı dandik bir fişin arkasına, İtalyan Başbakanı’na mektup diye bir şey yazıyor, yolluyor. Adam, Avrupa Birliği zirvesine girerken “Cebimde şu anda!” diyor."

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Bunların tanrısı BATI
UMERUL ADİL
Batı dediğiniz kültür "iki yüzlü, sahtekar, yalancı, Müslümanlara adam gözü ile bakmyaan....sömürgeci Can dündar dahil MÜSLÜMANI ADAM yerine koymayan..."lardır. Zavallı Can dündar cellatlarından medet umuyor.
07 Mart 2016 Pazartesi 11:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri