Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can Dündar'ın Erdoğan gidici yazısının sırrı

24.12.2013 11:24
3 Aralık'ta "Erdoğan gidici" diye yazan Cumhuriyet yazarı Can Dündar'ın o yazısına dair ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

ABD Büyükelçisi Ricciardone'nin, Demirel'e yakınlığıyla bilinen Mehmet Ali Bayar aracılığıyla Can Dündar'a, Başbakan Erdoğan'ın sonunun yakın olduğu haberini ilettiği iddia edildi.

Operasyonun başladığı ilk günü Ricciardone'nin Hilton'da AB büyükelçileriyle buluşması, sonrasında CHP lideri ile buluşması görüşmesi çok konuşuldu.

Büyükelçilere söylediği iddia edilen "Bir liderin çöküşüne bizzat şahin olun"sözünü büyükelçi yalanlasa da tartışmaların hep merkezinde oldu.

Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, hedefteki Ricciardone ve merkez sağ siyasetin tanınmış isimlerinden Mehmet Ali Bayar'ı "Ricci bu ne" başlığıyla köşesinde yazdı.

"GÜN GELİR ESİNTİYİ PENSİLVANYA'DAN YANA DÖNDÜRÜR"

Can Dündar'ın 3 Aralık'taki köşesinde "Washington'ın rüzgarıyla uçmayı kabul ettiğinizde aynı rüzgarla alabora olmayı göze almışsınız demektir... Amerikan rüzgarı bu, belli mi olur! Gün gelir esintiyi PENSİLVANYA'dan yana döndürür!
Ankara'da ampulleri söndürür... Şimdi 'nankörler ne istediniz de vermedik' dövünmeleri hem ihanet fişeği, hem gidiş alametidir! 'Diklenmeden dik durduk' efsanesini yere çalmışsanız, geldiğiniz yoldan gitme zamanı kapıyı çalmış demektir!.." yazısından bir bölümü köşesine taşıyan Diler, Dündar'ı böyle yazmaya iten bilgileri veren ismin, Ricciardone'ye yakınlığıyla bilinen Mehmet Ali Bayar olduğunu yazdı. Diler, daha sonra Bayar'ın geçmişi ve siyasi görüşlerine ilişkin ilginç ayrıntılar aktardı. 

BAYAR'A İLETTİĞİ NOT DÜNDAR'IN KÖŞESİNE TAŞIDIĞI CÜMLELER

"Erdoğan'ın gitmesi için dua edenlerin başında gelen, CHP ile arasından su sızmayanKÜÇÜKELÇİ şimdi baltayı iyice taşa vurdu!" diyen Diler, Ricciardone hakkında çarpıcı bir iddiayı daha gündeme getirdi.

(...)Ankara'da "muhalif medya grup başkanı" gibi çalışan Ricci, Atatürk'ten SERVETkazanan gazeteciye MEHMET ALİ BAYAR'la NOT gönderdi!
Bu notta da ne yazıyordu dersiniz!
EVET!
Bildiniz! Aynen o yazarın köşesine taşıdığı cümleler!
Erdoğan gidecek borsasını kuran RİCCİ'ydi!
Bu borsanın canlı tutulması için de maalesef isminin önünde SOL olan gazete ve gazeteciler sıradaydı!
Bir YABANCININ kendilerini yönetmesini yadırgamayan bu isimler ne yazık ki "o tatlı sesleriyle" ülkesinin karışmasını istiyordu!Erdoğan düştüğünde bayram yapacaklardı!
Halay çekeceklerdi!
Belli ki mendili de RİCCİ sallayacaktı!
Bir musibet bin nasihatten iyidir!
Bizim yabancı güdümlü SOL'un durumu budur!
Varoldukları günden beri MİLLİ ve YERLİ olamadılar!
Bu nedenle ANADOLU onlara hiç inanmadı!
Hiç de inanmayacak!"

İNTERNETHABER

Bu haber toplam 3206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri