Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çanakkale'den Muhalefete Seslendi

18.03.2013 00:56
Başbakan Erdoğan Çanakkale Biga'da toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap ediyor. Erdoğan, şehitliklere sahip çıktıklarını belirtirken muhalefet partilerine şehitlikler üzerinden yüklendi.

Başbakan Erdoğan, 32 adet konut ve işyeri projelerin açılış töreninde vatandaşlara hitap ediyor. Başbakan Erdoğan, Biga Belediyesi'ne yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, yatırımlarından dolayı da İçdaş firmasına teşekkür etti.

Erdoğan satır başları ile şunları söyledi:

Biga'da 2 milyar 150 milyon dolarlık yatırımları gerçekleştiren Aslan ailesine, ülkem adına teşekkür ediyorum. Kazancını ülkesine yatırıma dönüşten kişilerin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır.

Türkiye'nin binlerce onbinlerce İÇDAŞ'lara ihtiyacı var. Türkiye'nin çok daha büyük katma değer üreten yatırımcılara ihtiyacı var.

Çan denilince akla Kale grubu geliyor.

2002 yılında iktidara geldiğimizde ihracat 36 milyar dolardı. 2012 yıl sonu itibarı ile 152,5 milyar dolara çıktı. Bu rakama çıkış müteşebbislerle mümkün oldu. Herşey milletimiz için dedik bu noktaya geldik.

Cumhuriyetin 100. yılına farklı gireceğiz. oradaki hedefimiz 500 milyar dolar ihracat.  Biz kendimize bir hedef koyduk. Hedefsiz olanın bir yere varması mümkün değil.

Ok yaydan hedefe varmak için çıkar. Hedefe varmaz ise bir ok daha bir ok daha atılır.  2023 yılında  biz hedefimize mutlaka ulaşacğız. Dünyanın dört bir yanında made in Türkey adını göreceğiz.

Bugün bile Türkiye dünyanın dört bir yanında ürünlerimizi görüyoruz.

Bu şehitlikler bizim için hedeftir. Dünyanın dört bir yanında şehitlerimizin olduğu yerleri gidip görüp orayı onarıyoruz.  Myanmar, Kosova, Küdüs ve Zigetvar'daki şehitliklerimize sahip çıktık onları onardık. Bakanlıklar ve TİKA vasıtası ile tüm şehitliklerimize yep yeni bir ruhu kazandırmak istiyoruz. Milliyetçilik slogan atmak değil, şehitliklerine sahip çıkmaktır. Bir vatansever ruhu ile sahip çıkmak istiyoruz. Biz slogan milliyetçi değiliz, biz Lazı Kürdü, Arabı kim olursa olsun hepsini yaradılanı yaradandan ötürü kucaklıyoruz. Şehitlikte Üsküp'ten Makedonya'dan dört bir taraftan gelenleri görürsünüz.  Ülkenin zorda olduğunu gördüler geldi bu topraklarda şehit oldular. Bu şehitlikler bize tarihimizi anlatıyor. Bu şehitler bize milleti milliyeti anlatıyor. Şehtilikler bize ufkumuzu gösteriyor. Çanakkalede, Filistinli kardeşlerimiz var.

Biz Suriye'de mağdur Suriyelilerin yanında yer alırken, Anamuhalefet ise zalim Esed ile birlikte fotoğraf çektiriyor. Bunlar Diyarbakır'a gidemezler ama  Şam'da eli kalnı diktatörle fotoğraf çektirirler.

10 yıldır attığımız adımları şehitlerimizin izinden yürüyerek atıyoruz.  Biz şehitlerine kulak veren şehitlerin izinden yürüyen bir iktidarız. Biz her halükarda şehitlerimize sahip çıkacağız. Biz inadına onlara rağmen  terörün sona ermesi için mücadele edeceğiz.

Çanakkale'den destek bekliyoruz, annelerden destek bekliyoruz.  Siz destek olursanız biz bu sorunu çözeriz. Evlatlarını bize emanet eden anne babaları mahcup etmeyeceğiz.  Bütün gücümüzle ülkemizin huzuru için çaba göstereceğiz. 250 bin hatmi şerifle şehitlerimiz yad edildi. 

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri