Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Candaş Tolga Işık'ın TSK depremi yazısı

31.07.2011 18:24
Son Genelkurmay depremini yorumlayan Işık, yeni Genelkurmay Başkanı'ndan iki şey diledi:

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık 4 komutanın istifası ve sonrasına Jandarma Genel Komutanı'nın Genelkurmay Başkanlığı'na vekaleten gelmesi sonrası sert bir yazı kaleme aldı. 

Pimi çekilmiş bombayı askerin eline veren komutanları, karakolda baskın yapılırken golf oynayan generalleri hatırlatan Işık, kendi askerliğinden de örnekler vererek, 'Vatan borcunun tahsilatını yapan arkadaşların insafsızlığı artık tak etti!' diye yazdı..

İşte Işık'ın bugünkü o yazısı:

GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE

Üniversite diploması elimde...

Yurt dışında master yapmışım.

Yabancı dil o bicim. Hayata atılacağım...

Tek engelim var:

Askerlik.

Şakası yok, vatan borcu... Her şerefli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi gidilecek, yapılacak.

EV TAŞIDIK GARSONLUK YAPTIM

* Ankara’daki birliğime teslim oldum. Vatan borcumu ödemek icin bekliyorum. İlk gün akşam dediler ki; 'Komutanın evi boyanacak 4 kişi gelsin' Bir hafta ev boyadık. Sonra, 'Komutanın evi taşınacak' dediler. Taşıdık. “Komutanın oğluna İngilizce dersi verilecek” Verdik. “Nizamiyenin çatısına kiremit dizilecek” Dizdik. 'Komutan eşleri hafta sonu pikniğe gidecek, garson lazım” Olduk.

VATAN BORCU DEDİM

* Sözüm ona vatan borcu ödedim! Haksızlık etmeyeyim... Herkes benim gibi değildi tabi: Mesela el bombasının pimi cekilip avucuna verilenler oldu. Hedef tahtasına konulup üzerinde atış talimi yapılanlar... 20 günlük eğitimle sınır karakoluna göderilenler… Heron’un gördüğünü göremeyenler yüzünden şehit edilenler... Komutanı golf oynarken teröristler tarafından pusuya düşürülenler... Teröristi çoban zanneden termal kamera sayesinde hayatının baharında göçüp gidenler...

SİYASİ BASKI BİR YANA..

* Ergenekon, Balyoz, YAŞ, siyasi baskı filan bir yana... Vatan borcunun tahsilatını yapan arkadaşların insafsızlığı artık tak etti!

* Genelkurmay Başkanı önceki gün 'görünen lüzum üzerine’ istifa etti ama o lüzum görüleli aslında cok olmuştu. Işık Koşaner vatandaşın gördüğü lüzumu görebilen ilk genelkurmay başkanı oldu!

İKİ DİLEĞİM VAR

* O yüzden yeni Genelkurmay Başkanı ile ilgili 2 dileğim var... Birincisi; umarım kuvvet komutanlarını golf oynamayı bilmeyenlerden seçer! Ve umarım ana-babaların davul-zurnayla evlatlarını teslim ettikleri askeriyenin ‘peygamber ocağı’ olduğunu hic aklından cıkarmaz. Sözde de özde de!

Bu haber toplam 3704 defa okunmuştur
DOĞRU SÖYLE AZAR İŞİT,AMA YİNE SÖYLE
EMİR ŞAHİN
VATAN BORCU, NAMUS BORCU AMENNA...YALANMI SÖYLÜYOR AKDAŞ,VALLAHİ TEBRİK EDİYORUM YAZARIMIZI.DEVLETİN,HALKIN VERGİSİYLE GEÇİNİP,PŞALAR GİBİ YAŞAYAN,AMA EVLATLARINA ÜVEY MUAMELESİ YAPAN BİR ZİHNİYET.NEYSE Kİ AKLI SELİM İNSANLARIMIZ VARDA SESİMİZİ YÜKSETİYORLAR
02 Ağustos 2011 Salı 14:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ben sana ne söyliyim ya
kemalist
Yuh artık be bu kadarda olmaz ya insanda biraz gazetecilik ahlakı olur be ar ve şeref olur ya ayıp be ayıp sen o zanan o şarlarda eğer o işleri yapmışsan kesin bir yerden torpil almışsın veya ballı bir askermişşin ah be işık efendi demek askerde subay karılarına emeirerliği yapmışsın öğlemi o zaman o kelimeyi söylibilirsin ama şimdi o subay karıları diye hitap etmen sen o ünüversite diplan olsa ne yazar demekki o zamanki komutan senin içini anlamişki hizmetkar oalarak görevlendirmiş.herhalde komutan senin yıllar sonra gazeteciolup bu olayı yazacağını nereden bilsin iyiki tuvalet temizlememişsin onuda yazardın herhaldevay be işık efendi bu durum ve senin askerlikte yaşadıkların sanki yalnız türkiyede varmış gibi yazmıyomusun ben seni gazeteciliğinden şüphe ederim bak işık efendi bu seni durumun dünynın bütün ülkelerindeki askerliklerinde vardı eğer bunu bilmiyosan ve haberin yoksa senin o zaman dünyadan haberin yok demektir sen askerlerle uğraşacağına 2002-2011arasıfiatlarımukayese et.
02 Ağustos 2011 Salı 12:16
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
vatan borcu
cengiz tirek
Ne güzel işte vatan borcunu ödetmişler.Sen olmasan onlar ne yaparladı?....
01 Ağustos 2011 Pazartesi 22:21
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
kıyak
arifcan
Bazıları askerliği bu şekilde yapmak için torpil peşinde koşar. Sayın yazarımızın askerdeyden keyfi yerindeymiş ama şimdi demogoji zamanı. Birilerine iyilik de yaramıyor. Ne denir . Hz. Ali Birisinden kötülük görünce hayret ben ona iyilik yapmadım demiş...
31 Temmuz 2011 Pazar 23:58
Beğendim (0)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri