Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köşk'te Uludere trafiği

04.01.2012 18:34
Uludere'de 35 sivilin hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan tartışmalar sürerken Ankara'da baş döndüren görüşme trafiği yaşandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in görüşmesi sürerken MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Çankaya Köşkü'ne geldi ve toplantıya katıldı. Köşk'teki görüşmenin devam ettiği saatlerde Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanları da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı ziyarete gitti.

KÖŞK'TE GÖRÜŞME TRAFİĞİ


Cumhurbaşkanı Gül, bugün Köşk'te önce Başbakan Erdoğan ile görüştü. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı daha sonra Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'i kabul etti. Görüşmeye MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.

Org. Özel'in
Köşk'ten ayrılmasının ardından Cumhurbaşkanı Gül ve MİT Müsteşarı Fidan'la bir süre daha görüştü. Görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

KOMUTANLAR ARINÇ'I ZİYARET ETTİ

Köşk'teki görüşmelerin devam ettiği saatlerde ise Başbakan Yardımcısı
Bülent Arınç, kuvvet komutanlarını kabul etti.

Arınç'ın Başbakanlık
Merkez Bina'daki makamında gerçekleşen kabule komutanlar birlikte geldi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'i kabulü yaklaşık 50 dakika sürdü.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA

Görüşmenin iadeyi ziyaret kapsamında yapıldığı belirtilirken
Bülent Arınç twitter hesabından ziyaretle ilgili şu açıklamaları yaptı:

Herkese iyi günler diliyorum. Yaklaşık yarım saat önce Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlarımızla birlikteydim. Geçtiğimiz günlerde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştum. Bugün de onlar nezaket gösterip iade-i ziyarette bulundular.

Ziyaret esnasında kulislerde bu ziyaret ile ilgili farklı yorumlar yapıldığını öğrendim. Bu tamamen daha önceden programlanmış bir ziyaretten ibarettir. Komutanlarımıza bu nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkese de iyi günler diliyorum
uu.20120104183633.jpg

Bu haber toplam 2284 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri