Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı yayında Peygamberimize ağır hakaretler!

25.03.2012 10:46
Habertürk'te yayınlanan "Burası Hafta sonu" programında tartışma yaratacak sözler sarf edildi. Oylum Talu'nun bu sabahki konuğu Mehmet Coral'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Coral, "Hazreti Muhammet rüyasında Aişe'yi görüyor. O zaman onunla evlenmeye karar veriyor. Yalnız şöyle bir durum var. O zaman Ayşe 2 yaşında bebek. Ebubekir şaşırıyor. Sözlendiriyorlar. 6 yaşına geldiğinde de evlendiriyorlar." dedi.

İBN-İ İSHAK'IN TEZLERİ ÇÜRÜTÜLDÜ
Coral referans olarak ise İbni İshak'ı gösterdi. Oysa İbni İshak'ın bu rivayetleri üzerine sayısız kitap yazıldı. Tezleri çürütüldü. Bu konuda dünyanın referans aldığı en önemli kaynaklardan biri olan Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi adlı kitabında da İshak'ın tezleri çürültülmüştür..

HZ. AİŞE EVLENDİĞİNDE KAÇ YAŞINDAYDI
Hz. Aişe Peygamberimizin dul olmayan tek eşidir. Hz. Aişe'nin ablası Esma hicrette 27 yaşındaydı. Hz. Aişe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması gerekir. Ayrıca Hz. Aişe peygamberimizden önce Cübeyr'le nişanlanmış, daha sonra dini nedenlerle ayrılmışlardı. Demek ki evlenecek çağda bir kızdı, nişanlanmış, nişan bozulmuş sonra peygamberimizle evlenmiştir.Hz Ebu Bekir'in kızıdır. Müslüman hanımların sormaya utandığı sorulara cevap vermesi için peygamberimiz Hz. Aişe ile evlenmiş ve onu öğretmen olarak yetiştirmiştir. Hz. Aişe peygamberimizden 2000 hadis rivayet etmiş, Müslüman kadın ve erkeklere öğretmenlik yapmış, hatta Müslüman orduların komutanlığını dahi üstlenmiştir.

MEHMET CORAL KİMDİR
Mehmet Coral 1947'de İzmir'de doğdu. İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi)'ni bitirdi. Amsterdam Üniversitesi'nde iş idaresi ve ekonomi üzerine ihtisas yaptı. Mezun olduktan sonra Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi'nde lisans üstü çalışmalar yaptı. Ardından İstanbul'a yerleşti. 90'lı yıllardan itibaren yazarlığa başladı. 1999'da Türkiye'yi temsilen katıldığı Balkan halkları edebiyat ödülü Balkanika'da ödül komitesince eserlerinin bütün Balkan dillerine çevirilmesine karar verildi. Kitapları İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Yunanca'ya çevrildi.
 

Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
cevap
alperen
bunlar için esat çoşan hazretlerinin bi kitabında küfründe israr edenler için demişti ki?köpek aya havlamış,ama nekadar havlarsa havlasın gene köpek, aya hiçbir zaman yetişemez.üstad necip fazıl da demiştirki bunlar için cukur bile demiyorum çukur bir seviyedir daha aşşağı..........
25 Mart 2012 Pazar 22:40
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri