Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı Yayında şok 28 Şubat iddiası...

04.11.2012 02:19
28 Şubat sürecinde TSK bünyesinde yasa dışı olarak kurulan ‘Batı Çalışma Grubu’nu deşifre ettiği için görevden alınıp yargılanan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu, canlı yayında çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı.

Orakoğlu, 28 Şubat sürecinde MGK’nın dinleme ekibi kurarak, illegal bir şekilde teknik takipte bulunduğunu öne sürdü.

Yapımcılığını ve Sunuculuğunu Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci’nin Kanal 5’te yaptığı haber programı ‘Son Gündem’e konuk olan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Post-modern darbe sürecinde MGK’nın dinleme ekibi kurarak, illegal bir şekilde teknik takipte bulunduğunu belirten Orakoğlu,  “MGK 28 Şubat sürecinde dinleme yapmıştı. Bunu çok açık bir bilgi kaynağım söyledi bana. Kısa sürede bunu savcılara da anlatacağım. Biliyorsunuz 28 Şubat sürecinin en önemli aşamalarından olan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararları üzerindeki 'gizlilik' kaldırıldı. Bu bilgi doğru. Gizlilik kaldırıldığı için ortaya çıkarılması mümkün. MGK, yetkisi dışında bir dinleme ekibi kurmuş. Bunu bana bizzat oluşumun içinde olan bir kişi anlattı. Bunun mutlaka araştırılması lazım.28 Şubat'ta alınan kararlar ve uygulamalar iyi irdelenmeli” dedi.  

ENCÜMEN-İ DANİŞ ÜSTÜ YAPILAR VAR

Türkiye’de derin yapıların tam olarak ortaya çıkarılamadığını savunan Orakoğlu, “Çok ciddi mücadele ediliyor ve hükümet dik duruyor. Ama devletin yetkilerini derin yapıların lehine kullanan bir takım insanlar var. Bunlar tam olarak ortaya çıkarılamadı. Bu çok büyük bir tehlike… Türkiye’de artık ayıklanma süreci başlamıştır. Localar var. Encümen-i Daniş üstü yapılar da var. Bunların psikolojik hareket merkezlerinin çok güçlü olduğunu gözlemliyoruz. Ben ısrarla 28 Şubat konusunda BÇG kadar sivil ayağın üzerine gidilmesini de bunun için söylüyorum. Medya’yı sürekli gündeme getirerek apoletli olanlarının ortaya çıkarılması talebimde bundan… Bakın ses kayıtları bile var. Yani Komutanların askerlere verdiği emir gibi malum medya’ya verdiği talimatlar var. Bir de 28 Şubat sürecinde verilen kararla yeniden gözden geçirilmelidir” dedi.

28 ŞUBAT NE ZAMAN BAŞLADI?

28 Şubat sürecinin Gazeteci Uğur Mumcu’nun öldürülmesiyle başladığını öne süren Orakoğlu, “Mumcu’nun öldürülmesinin ardından Eşref Paşa ve Özal’ın şüpheli ölümleri var. Bugün savcılar bu olayları soruşturuyor. Suikast iddiaları ortadadır. Devletin en üst mertebesindeki insanlardan ve önemli gazetecilerden söz ediyoruz. Ve tabi 33 er olayı da unutulmamalıdır. “Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık eylemi” de darbeciler tarafından hazırlanmıştır. Bu ülkede kaos meydana getirmek isteyen iç ve dış yapılar düğmeye basmıştır. Sonra Susurluk kesinlikle bir 28 Şubat operasyonudur. Hükümet Susurluk ile hedefe konulmuş, yıpratılmış ve psikolojik harp ile zor duruma sokulmuştur. Susurluk olayı da çok ciddi irdelenmelidir. Türkiye’nin genleri ile oynayan sistemin operasyonları deşifre edilmelidir” diye konuştu.

  

Kaynak:
Bu haber toplam 3140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri