Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇAPA TIP FAKÜLTESİ'NDE KORKUTAN YANGIN !

18.03.2015 18:36
Çapa'daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yangın çıktı

Çapa'daki hastanenin acil dahiliye bölümünde, evrak deposundaki  elektrik panosunda çıkan yangına itfaiye ekiplerince müdahale edildi. Yangın, itfaiye ekiplerince kısa sürede kontrol altına alınarak  söndürülürken, binanın bir kısmına duman doldu. 
 
Dumandan etkilenmelerinin önlenmesi için hastalar, hastane çalışanları  ve itfaiye görevlileri tarafından sedye ve tekerlekli sandalyelerle binanın  bahçesine çıkarıldı. Bir süre burada bekletilen hastalar, itfaiyenin duman  tahliyesinin ardından tekrar hastaneye taşındı.

Yangın nedeniyle hastanenin acil dahiliye servisinde elektrik kesildi.  Ekipler hastaneye tekrar elektrik verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. 
 
İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, yangının  ilk bulgulara göre elektrik panosundaki bir arızadan kaynaklanmış olabileceğini  belirterek, yangına erken müdahale edildiği ve herhangi bir olumsuzluğun  yaşanmadığını söyledi. 
 
Karan, hastaların önlem amaçlı tahliye edildiğini dile getirerek,  itfaiyenin çalışmalarının ardından tekrar içeri alındığını aktardı.

Bu haber toplam 2384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri