Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Carlos Slim iletişime geliyor

21.04.2012 09:50
Dünyanın en zengin adamı Carlos Slim Türkiye'de iletişim alanında yatırıma hazırlanıyor. Slim'in yatırım ekibi, özellikle telekomünikasyon ve uzaktan iletişim konusunda fizibilite çalışması yapacak
Forbes dergisinin 'Dünyanın En Zenginler' listesinde yıllardır liderlik koltuğunu bırakmayan Carlos Slim Türkiye'de yatırım için kolları sıvadı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Meksika gezisi kapsamında görüştüğü Slim Türkiye'de yatırım sinyali verdi. Slim'in yatırım ekibi, özellikle telekomünikasyon ve uzaktan iletişim konusunda fizibilite çalışması yapacak. Çağlayan, dünyanın en zengin işadamlarından Slim ile görüşmesini şu sözlerle değerlendirdi: "Doğu Avrupa'da yatırım planları olduğunu anlattı. Ben de, 'oraya gitmeyin, Türkiye'ye gelin' dedim. Gerek tablet pc, gerek uzaktan eğitim konusunda yatırımlar düşünüyorlar. 'Gelin birlikte ortak heyet kuralım' teklifini sundum. 'Türkiye'de neler yapabileceğinizi değerlendirelim' dedim. Bizde 66 milyon cep telefonu kullanıcısı olduğunu söylediğimde şaşırdı, söylediklerimi tek tek not aldı. Carlos Slim'in bazı sürprizler yapacağını ümit ediyorum."
 
YABANCI YATIRIM ŞAŞIRTTI
Meksika'da G-20 Ekonomi Bakanları Zirvesi'ne katılan Bakan Çağlayan, 27 ülkeden mevkidaşının yanı sıra OECD Genel Sekreteri ve Dünya Ticaret Örgütü Başkanı'yla ikili görüşmeler yaptı. G-20 bakanlarına Türkiye'ye son iki yılda 110 milyar dolarlık sermaye geldiğini söylediğini ifade eden Çağlayan, "Öyle şaşırdılar ki iki kez vurgulamak durumunda kaldık" dedi.
 
AA
Bu haber toplam 8670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri