Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çarşı faturayı Demirören'e kesti!

31.05.2012 03:19
Beşitaş'ta yaşanan UEFA şoku ardından eski Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören sosyal medyada topa tutuldu.

UEFA'nın kararıyla bir yıl süreyle Avrupa Kupaları'ndan 'men' edilen Beşiktaş'ta büyük şok yaşanırken, sosyal medyada ise eski Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'e ise tepki yağıyor.

 

Atılan twitlerde Demirören'in yaşananlar nedeniyle hesap vermesi isteniyor.

 

UEFA Tahkim Kurulu, mali konular ile ilgili olarak Disiplin Komitesi'ne sevk edilen Beşiktaş'a, bir yıl Avrupa Kupaları'ndan 'men' cezası verirken, kulübü aynı zamada da 200 bin Euro para cezası cezasına mahkum etti. 

 

UEFA'nın almış olduğu bu karar Beşiktaş'ta deprem etkisi oluştururken, yaşananlar sosyal medyadaki tartışmaların da ana gündem konusu oldu. En çok tercih edilen paylaşım sitelerinden biri olarak öne çıkan 'Twitter'da UEFA'nın kararı masaya yatırılırken, yapılan yorumlarda ise Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki yağdı. Mali tablodaki aksaklıklar ve borçlardan Demirören 'i sorumlu tutan Beşiktaşlılar, 'Hesap Ver Demirören' başlığı altında oluşturulan forumlara yoğun ilgi gösterildi.

 

FENERBAHÇELİLERDEN DE DESTEK GELDİ
Fenerbahçeli taraftarlar da kararın ardından Beşiktaşlı taraftarların yanında olduklarını, Twitter üzerinden gönderdikleri mesajlar ile ortaya koydu. Fenerbahçe'nin önemli taraftar topluluklarından biri olarak öne çıkan; '12. Adam' adlı grup tarafından, "Beşiktaş taraftarı yaşanılan bu kumpas ve kurgulara birlik olarak karşı koyabilir. Gözlerinizi açma zamanı geldi" açıklaması yapılması dikkat çekildi. 

 

Öte yandan, Twitter 'da konuyla ilgili olarak öne çıkan yorumların bazıları şöyle:

 

@nslhnmll: "Birileri haksız kazanç sağlıyor. Birileri Beşiktaş'ı bitirmenin derdinde. Olan yine fedakar Beşiktaş taraftarına oluyor."

 

@brkhmrt: "Bu adamı durdurmaktan çekinen ve önüne geçmeyen, 109 yıllık kulübü oyuncağı yapmasını seyreden muhalefet versin hesabı."

 

@benmevve: "Fenerbahcemizin hakkini aradığımız gibi Beşiktaş 'ın, Bursa 'nın ve Gaziantep 'in hakkını aramaya hazırız."

 

@barisakbas: "Utanıyorum kongrede sana oy verenlerden, utanıyorum transferle susanlardan, utanıyorum bunlar Beşiktaşlıyım derken."

 

@ferhatuludere: "Bu yasak Demirören'in neden apar topar Beşiktaş Kulüp Başkanlığı'ndan kaçtığını açık açık göstermiyor mu?"

 

@koraybaloglu: "Bir milyon dolar için Bobo'yu Fransa'ya satmazken, Tabata'ya nasıl 8 milyon Euro verdin? Para nerede? '

 

@fatihyuvaci1903: "Geceleri rahat uyuyabiliyor musun? Allah aşkına söyle rahat uyuyabiliyor musun? '

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri