Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cavcav'dan Sakal Açıklaması

18.11.2014 01:29
İlhan Cavcav, "Kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden rencide olanlar varsa, bu amacını aşan yanlış benzetmeden dolayı özür dilerim" dedi


İlhan Cavcav, Gençlerbirliği futbolcularına getirilen "sakal yasağına" ilişkin kararını hatırlatarak, "Futbolcularımıza sakal bırakmayı yasakladığıma dair bir açıklama yaptım. Ancak ses getiren bu açıklama, maalesef sürçü-lisan ederek kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden amacını çok aşan, çarpıtan, ideolojik ve siyasi boyutlu yorumlara sebep oldu" değerlendirmesinde bulundu.

 

      
"Kuşkusuz, bu topraklarda ve dolayısıyla Gençlerbirliği Spor Kulübünde futbol oynayan her kişi, Anayasa hükümleri doğrultusunda kılık kıyafet özgürlüğüne sahiptir" değerlendirmesinde bulunan Cavcav, şöyle devam etti:
      
DİNİ DEĞERLER DOKUNULMAZDIR

"Dini değerler dokunulmazdır. Bu hak ve özgürlüklere yaşamım boyunca saygı duydum ve duyacağım. Hoşlanmadığım husus ise gençlerin kendilerini ilginç moda akımlarına kaptırarak değişik saç-sakal uygulamalarıyla kanımca pek şık olmayan görüntülere bürünmesidir. Elbette Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı olarak buna da müdahale etme ve müeyyide tatbik etme arzum ve hakkım bulunmamaktadır."

YANLIŞ BENZETME İÇİN ÖZÜR DİLERİM

Tek amacının, "Sadece bir baba ve bir dede olarak, ideolojik ya da siyasi hiçbir öge barındırmaksızın, gençlere örnek olan futbolcuları, görünümlerine daha özenli davranmalarını tavsiye etmek" olduğunu kaydeden Cavcav, "Kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden rencide olanlar varsa, bu amacını aşan yanlış benzetme nedeniyle özür dilerim" ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
işte böyle anırtırlar cascavlak
KKN
Teres bi kere imam hatip de sakallı öğrencimi var. Ayrıca sakal neden zorunuza gidiyor. Her yerinde dövmeli çetnikçi sırpları oynatırken ağzınızın tavanı görünüyor.
18 Kasım 2014 Salı 15:49
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri