Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin ağustosta Soçi'de görüşebilir

01.07.2016 16:53
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'in ağustosta Soçi'de görüşebileceğini açıkladı. Kremlin de, Putin ile Erdoğan'ın eylül ayındaki G-20 Zirvesi öncesinde göreşebileceğini duyurmuştu.

Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, olası Erdoğan-Putin görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Erdoğan ve Putin ağustos ayında Soçi'de görüşebilir" dedi.

KREMLİN: YÜZ YÜZE GÖRÜŞME G-20 ZİRVESİ ÖNCESİ OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in olası yüz yüze görüşmesiyle ilgili açıklama da Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov'dan geldi.

Basın toplantısında Türkiye ile Rusya ilişkilerinin normalleşme sürecine değinen Peskov, "Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesi için bir ay ya da bir aydan biraz daha fazla zaman içerisinde yoğun temaslar yapılacak gibi görünüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin uçak krizi sonrası geçtiğimiz çarşamba günü ilk kez telefonla görüşmüşlerdi.

Görüşmede, iki liderin Çin'de eylül ayında yapılacak G-20 Zirvesi'nde bir araya gelme konusunda hem fikir oldukları açıklanmıştı.  

ERDOĞAN ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRMİŞTİ

Erdoğan, Putin'e bir mektup yazarak uçağın düşürülmesiyle ilgili üzüntülerini bildirmişti.

24 Kasım 2015'te yaşanan uçak krizinin ardından Rusya ile ilk temas ise Rusya Milli Günü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'e, Başbakan Binali Yıldırım'ın da Rusya Başbakanı Medvedev'e mektup göndermesiyle sağlanmıştı.

Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri