Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Celal Talabani öldü mü?

10.05.2013 00:16
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin hayatını kaybettiği iddia edildi...

Kürtçe yayın yapan internet siteleri IrakCumhurbaşkanı Celal Talabani'nin öldüğünü, ancak bunu kimsenin açıklamadığını iddia etti. Avestakurd.com adlı Kürtçe yayın yapan internet sitesi, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin sağlık konusundaki haberleri yakından takip eden ve Erbil'de yaşayan Rebwar Kerim Weli adlı bir gazetecinin, dün akşam saatlerinde twiter hesabından Celal Talabani'nin yaşamını yitirdiğini duyurduğunu aktardı.

HANGİ GÜN VE SAATTE ÖLDÜĞÜ BELİRTİLMİYOR

Aynı sitede, Talabani Ailesi'ne yakın kaynakların, KYB içerisinde sorun yaşanmaması amacıyla ve varolan sorunların büyümemesi adına hassas davranıldığı ve bu yüzden ölüm haberinin açıklanmadığı iddialarına yer veriliyor. Haberde, Celal Talabani'nin hangi gün ve saatte öldüğü belirtilmiyor.

AHMEDİNEJAD'A EŞİ HABER VERDİ

Gazeteci Rebwar Kerim Weli'nin yazdığı yazıda, Celal Talabani'nin eşi Hero İbrahim Ahmed'in bir kaç gün önce İran Devlet Başkanı Mahmut Ahmedinejat'a yaptığı ziyaretin de, ölüm haberini iletmek amacıyla gerçekleştirildiğini iddia edildi. Ahmedinejad'n Talabani Ailesi'ne yakın bir kişi olduğu için Hero İbrahim Ahmed'in ona haber verdiğini ve KYB içerisinde herhangi bir sorunun çıkmaması konusunda yardım talebinde bulunduğu iddia edildi.
 

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri