Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik BDP'lilere öyle bir soru sordu ki...

24.08.2011 06:02
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, BDP'lilere öyle bir soru sordu ki...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, SKY Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında “Türkiye'de 20 milyon Kürt oyu varsa neden BDP 2,5 milyon oy aldı?” dedi.

SKY Türk’te gündeme dair soruları cevaplayan Hüseyin Çelik, TSK’nın Kandil’e düzenlediği operasyonu ve artan terör olaylarını değerlendirdi. Kürt halkını BDP ve PKK ile özdeşleştirmenin yanlış olacağını kaydeden Çelik “Ak Parti Kürt halkını hiçbir zaman PKK ile BDP ile özdeşleştirmez. Ben BDP’li arkadaşlara soruyorum. Türkiye’de 20 milyon Kürt varsa, siz 2,5 milyon oy alıyorsunuz. Bunu nüfus oranı ile çarptığınızda 3.7 milyon eder. Bu rakamda 6’da bir eder neredeyse. BDP özellikle Kürtlerin yoğunlukla oy verdiği bir siyasi harekettir.” dedi.

ÇİÇEKLE KARŞILIK VEREMEYİZ
Teröre karşı Türkiye’nin nefsi müdafaa halinde olduğunu belirten Hüseyin Çelik “Dünyanın hiçbir yerinde size saldıran silahlı bir gruba karşı siz çiçek buketleriyle karşılık vermezsiniz. Silahlı saldırı devam ettiği sürece, silahla cevap verilir. Türkiye bir nefsi müdahale içindedir. Ama şunu bilmeliyiz. Yeryüzü sadece silahla terör örgütlerini bitiren bir ülke yoktur. Bir taraftan onu yaparken, bir taraftan lojistik desteğini kesmek gerekiyor. Diğer bir taraftan da bu terörü ortaya çıkarak sebepleri bitirmek gerekiyor.” diye konuştu.

BDP KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ DEĞİL
BDP’nin Kürt halkının temsilcisi olmadığını söyleyen Çelik “Bu süreçte yapıcı katkıda bulunabilir ama BDP Kürtlerin yegane temsilcisi değildir. Kürt halkı ile BDP’yi, PKK’yı özdeşleştirip bütün Kürtlere suçlu muamelesi yapmak, onlara o şekille de bakmakta doğru değildir. Ben Türkiye’de toprak bölünmesi olacağına asla inanmadım. Yüreklerdeki bölünme, gönüllerde ki bölünme çok daha vahimdir. İnsanın ölümüne sevinmemek lazım.” şeklinde konuştu.


 

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri