Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem TV'de Kürtçe şarkı ve Ahmet Kaya krizi!

17.04.2014 13:09
Cem TV'de yayımlanan "Gonca Elmas ile 7 Renk" programında yaşanan Ahmet Kaya ve Kürtçe şarkı tartışmasının ardından programın yayından kaldırıldığı açıklandı.

İNTERNETHABER.COM
Alevilerin kanalı olarak bilinen CEM TV'de Kürtçe krizi yaşandı. Canlı yayında Kürtçe şarkı söylemek isteyen ve Ahmet Kaya'yı hatırlatan konuklar sunucunun ırkçı tepkisi sonucu programı terk etti. Sosyal medyada yükselen tepkiler üzerine kanal yönetimi programı da sunucunun da ipini çekti.

"Mevsimsiz Türküler” isimli bir albüm çıkaran Mehmet ve Ekrem Arpak kardeşler, 13 Nisan Pazar günü Cem TV’de yayımlanan “Gonca Elmas ile 7 Renk” programına katıldı. Ekrem Arpak programda Ahmet Kaya’ya ithafen yazdıkları “İki Gözümdün” şarkısını seslendirdi.

CANLI YAYINDA AHMET KAYA VE KÜRTÇE KRİZİ!

Arpak, şarkının ardından da sunucunun sorusu üzerine şarkının hikâyesini anlattı. Kaya’nın ülkenin sevilen bir değeri olduğunu belirten Arpak, “1999’da bir ödül töreni vardı, Ahmet Kaya’ya çatal atılmıştı. Sadece ‘Kendi dilimde bir türkü söylemek istiyorum’ diyen bir sanatçıya çatal atılmasına tahammül edemedim. Bu şarkı da o geceye cevaben yazıldı” dedi. 

BEN BURADA TÜRKÇE TERCİH EDİYORUM! ARAPÇA DA SÖYLETMEM!

Elmas’ın, “40 bin vatandaşımızı katleden çakal başına hizmet eden kim olursa olsun candan düşmanız. Sanatçı siyasi görüşünü ifade ederken sivri uçlara çok dikkat etmelidir” demesi üzerine Arpak, Kaya’nın sayılan özelliklere sahip olmadığını belirterek Türkiye’de Arapça şarkı söyleniyorsa Kürtçe şarkı söylenebileceğini ifade etti. Elmas ise “Ben burada Türkçe tercih ediyorum. Arapça da söyletmem. İsteyen Arap kanalını seyretsin” diye cevap verdi. Bunun üzerine Apak kardeşler programdan ayrıldı. 

PROGRAM YAYINDAN KALDIRILDI SUNUCU GÖNDERİLDİ

Cem Medya Grubu Başkanı Celal Toprak programın yayından kaldırıldığı söylentilerini doğruladı. Programın sözleşmesinin de sonra erdiğini belirten Toprak, sunucunun görüşlerini paylaşmadıklarını belirtti.

Bu haber toplam 3320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri