Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Uzan da milletvekili adayı oldu

17.03.2011 20:40
İki dönem önce girdiği genel seçimlerde yüzde 7 oy alarak dikkatleri üzerine çeken Cem Uzan milletvekili adayı oldu.. Uzan'ın durumu Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz'e benzetildi.

Fransa'dan siyasi sığınma hakkı isteyen ve Paris'te yaşayan Cem Uzan'ın, 12 Haziran seçimlerinde Sakarya'dan bağımsız milletvekili adayı olmak için hazırlık yaptığı bildirildi.

Bankalarına ve medyasına el konduktan sonra Türkiye’yi terk eden ve halen Fransa’da yaşayan eski Genç Parti lideri Cem Uzan’ın seçimde bağımsız aday olacağı duyumunu alan AK Parti, bu ilde eski futbolcu Hakan Şükür’ü aday yapmayı planlıyor.

AK Parti’liler, seçim kampanyasını yurtdışından yürüteceğini iddia ettikleri Uzan’ın hakkındaki davalar nedeniyle dokunulmazlık zırhı kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler.

Uzan’ın milletvekili seçilmesinin önünde kesinleşmiş cezası bulunmadığı için bir engel olmadığı belirtiliyor ve Uzan’ın olası adaylığı, 2002 seçimlerinde Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken Siirt’ten aday olup seçilerek İsviçre’den TBMM’ye gelmesine benzetiliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 4636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri