Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Uzan: Bana da kumpas kurdular

07.01.2014 11:25
Başbakan'ın siyasi danışmanı Yalçın Akdoğan'ın 'orduya kumpas kuruldu' açıklamasıyla başlayan kumpas tartışması büyüyor.

Taraf'tan Hüseyin Özay'ın haberine göre; Ergenekon ve Balyoz davalarının ardından İmarbank operasyonu nedeniyle hakkında birçok dava açılan ve hala Fransa'da yaşayan Cem Uzan da, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, yeniden yargılanma hakkı istedi.

'ZATINIZLA BİR GEÇMİŞİMİZ VAR'

Ünlü iş adamı Cem Uzan'ın, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e gönderdiği 6 Ocak 2014 tarihli mektuba,"Zatınızla bir geçmişimiz var" diyerek başlaması dikkat çekti. Uzan, TBMM Başkanı Çiçek'e, yargı bağımsızlığının zedelendiğine yönelik açıklamalarını hatırlatarak, son dönemde kumpas tartışmalarını hatırlattı. Uzan, 'Bu ülkede en büyük kumpas bana ve aileme yapılmıştır. Bizim grubumuz Türkiye'nin en büyük alın teri ile kurulan grubu idi. Ancak katledildi' dedi.

MEKTUPTA KENDİSİNE KURULAN KUMPASLARDAN BAHSETTİ

Uzan, mektubunda kendisi ve ailesi hakkında kurulan kumpaslarla ilgili de bazı iddialarda bulundu. Mektupta, TMSF'nin Motorola ile gizli anlaşma yaptığını öne süren Uzan, bunun Anayasa başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslar arası yasalara aykırı olduğunu vurguladı. Uzan ayrıca İmarbank'a el konulmasından, İmarbank ile ilgili açılan davalara kadar birçok alanda kendisine ve ailesine haksızlık yapıldığını belirterek, yeniden yargılanma hakkından yararlanmak istediğini belirtti.

HANEFİ AVCI'YA DA BİR MEKTUP

Uzan, geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile hala karargah davasından tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'ya da bir mektup göndermişti. Uzan söz konusu mektuplarda da, kendisi ve ailesi hakkında kurulan kumpaslar konusunda bilgi talep etmişti

ensonhaber

Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri