Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Uzan'dan 28 Şubat medyası ile ilgili çarpıcı sözler

17.03.2013 14:33
Firari iş adamı Cem Uzan 28 Şubat döneminde bir tek kendi medyasının temiz kaldığını savunarak özellikle Aydın Doğan ve Dinç Bilgin gibi isimlerin olayları yürüttüğünü söyledi.

 

Firari işadamı Cem Uzan uzun süren suskunluğunu bozdu. 28 Şubat'a dair önemli açıklamalar yapan Cem Uzan, o dönemde bir tek kendi medyasının temiz kaldığını kaydetti.

Takvim gazetesine konuşan Cem Uzan, 28 Şubat'ta olayları Aydın Doğan ve Dinç Bilgin'in yürüttüğünü ifade etti.

"Ben o günlerde Londra'da yaşıyordum. Ve Star Tv'nin başında da, Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın, Ufuk Güldemir vardı. O kadar şahsiyetine ve kişiliğine inandığım birisi idi.. "Ufuk ne istiyorsan yap" dedim" diyerek 28 Şubat'a dair anılarını anlatan Cem Uzan "O yüzden 28 Şubat sürecinin içinde en ufak bir şekilde bile olmayan tek medya grubu Star medya grubudur. Bunu bugün, devleti yönetenler gayet iyi bilirler" diyerek o dönemde kendi medyasının temiz kaldığını kaydetti.

Cem Uzan, "28 Şubat sürecinde nasıl Refahyol iktidarındaki insanlar, hak etmedikleri, uzaktan yakından alakaları olamayan suçlamalara maruz kaldılar ve mağduriyetler yaşadılarsa, bu mağduriyetleri yaşatanlar o gün itibari ile konuşuyorum, MEDYA PATRONLARIDIR. Aydın Doğan ve Dinç Bilgin'dir. Medyadaki bütün olayları Aydın Doğan, Sedat Ergin, Fatih Altaylı, Dinç Bilgin, Zafer Mutlu ve Fatih Çekirge olarak bu ekip yapmıştır" diye konuştu.

"Aynı olayın küçük bir versiyonunu da bana uyguladılar" diyen Cem Uzan,  şunları söyledi:

"28 Şubat'ın ödüllerini hiç takip etttiniz mi? 28 Şubat'ın sonunda medya patronları ne elde etti? Biliyor musunuz? Petrol Ofisi ve Etibank. 28 Şubat'tan 6 ay sonra...

Bir Pazar günü Londra'daki evimde telefon çaldı. Sekreterim arıyor. Efendim Star'ın bütün telefonlarından sizi arıyorlar. Genelkurmay'dan sizi arıyorlar.  Peki dedim. Açtım beni çağırıyorlamış. Atladım gittim Ankara'ya. Çağıran Erol Özkasnak. Medya patronu çağrılıyor uyarılma ne fırça atılıyor. Gerisi için de nokta nokta nokta diyelim tamam mı? Ondan sonrasını bana bırakın dedi."

Cem Uzan A Haber'e de oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Cem Uzan'ın A Haber'e söylediği o çarpıcı sözler...

 

 

 

Bu haber toplam 5294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri