Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Yılmaz yine kırdı geçirdi

11.03.2011 14:01
Geçen yıl yönettiği orkestrayla izleyenleri gülme krizine sokan Cem Yılmaz bir kez daha esprileriyle güldürdü...
Geçen yılki konserin başarısı ve gördüğü ilgi üzerine Cem Yılmaz, bir kez daha BorusanİstanbulFilarmoni Orkestrası'nı (BİFO) yöneterek genç yetenekleri destekledi. Dün akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katılımıyla destek verdiği konseri 1750 kişi izledi.

Türkiye'nin adını uluslararası müzik platformlarında duyuracak yetenekli genç müzisyenleri destekleme hedefi, Cem Yılmaz ile Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı (BİFO) ikinci kez 'Borusan Özel Konseri'nde bir araya getirdi. Dün akşam gerçekleşen ve büyük ilgi gören konserde 290 bin TL gelir elde edildi.Esprileri ile seyircilere eğlenceli dakikalar yaşatan Cem Yılmaz'ın yönettiği konserde BİFO; Mozart, Cemal Reşit Rey, Rossini, Strauss, Beethoven ve Dvorak gibi ünlü bestecilerin eserlerinden bölümler seslendirdi. Özelkonsergeliriyle sağlanan bursla yurt dışında müzik eğitimini sürdüren genç piyanist Sıtkı Kandemir Basmacıoğlu konserde solist olarak yer aldı. Akatay Ritim Grubu da konserin bir kısmında BİFO ile aynı sahnede klasik müzik eserine ritimleriyle eşlik ederek seyircilere farklı bir deneyim sundu.

Borusan Holding, Konuk Şef projesi kapsamındaki özel Konserleri gençlere bu fırsatı sunmak amacıyla düzenliyor. BİFO özel konserlerini 2006 yılında Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, 2007 yılında Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, 2008 yılında ise Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı yönetmişti. 

Bu haber toplam 3696 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri