Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat AK Parti'ye böyle seslendi

09.08.2013 11:21
AK Parti ile cemaat arasında kavga olduğu iddialarına, hareketin önde gelen isimlerinden Hüseyin Gülerce yanıt verdi.

Cemaatin hedeflerini anlatan Gülerce, hükümete fitne peşinde koşanları hatırlatarak 'oyuna gelme' uyarısında bulunuyor.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, son dönemde cemaate yönelik artan suçlamalara bugün köşesinde cevap veriyor. 

Gülerce, "hizmet hareketi" olarak tanımladığı cemaatin, ülke ve dünya geneline yayılan eğitim, sağlık, diyalog ve hayır faaliyetlerinden oluştuğunu söylüyor.

Gülerce, Zaman yazarlarının görüşlerinin cemaati bağlamadığını vurgulayarak genelleme yapanlara tepki gösteriyor.

VESAYET İDDİASI EN BÜYÜK HAREKET

Gülerce, cemaatin yeni bir vesayet merkezi haline gelmek istediği ve iktidara ortak olmaya çalıştığı iddiasının en ağır suçlama olduğunu sözlerine ekliyor. Bu nitelemenin hakaretlerin en büyüğü olduğunu belirten Gülerce, eleştirilere Gülen'in ifadeleriyle cevap veriyor:

“Fedakârlık destanı yazan insanların hiçbir beklentisi yoktur. Olsaydı, onlar da siyaset sahnesine sıçramak için bir menfez kollar, sıçrarlardı. Milletimize ve insanlığa hizmet yolunda Cenab-ı Hakk’ın ‘Ben sizden razıyım’ demesini ummaktan başka bir mülahazamız olmadı ve –inşallah– olmayacaktır. Bizler Türkiye sevdalılarıyız. Ülkemizi, vatanımızı, milletimizi, devletimizi, dinimizi seviyoruz.”

CEMAAT DAİME İSTİKRARIN YANINDADIR, HİÇBİR HÜKÜMETE KARŞI DEĞİLDİR

AK Parti-cemaat meselesinin ilkeler ve nefisleri aşmayla çözülebileceğini söyleyen Gülerce, AK Parti'yi önerilerde bulunuyor.

(...)“Cemaat” daima devletin, ülke bütünlüğünün ve memleket içinde istikrarın yanındadır. Hiçbir hükümete karşı değildir. Hepsi bu ülkenin hükümetleridir. Yaptıkları hizmetlerden dolayı -kim yapmışsa- Allah onlardan razı olsun. Bugünkü hükümetin de ekonomik kalkınma, refah ve demokratikleşme konusundaki çabaları takdir ve teşvik edilmekte, onlara dualarla da destek verilmektedir. Bu destek, bir partiye veya şahsa göre değil, Türkiye’nin bugünü ve yarınları adına yapılan hizmetlerden dolayıdır. Bürokraside vazifeleri kim yaparsa yapsın, kim hangi makamı temsil ederse etsin, o konuda kimse hafife alınamaz ve kınanamaz. Demokrasiyi savunuyorsak inisiyatifin, seçilmiş insanların hükümetinde olduğunu da samimi olarak savunmalıyız. Kiminle isterlerse, onlarla çalışırlar. Burada AK Parti’ye düşen; herkesin hükümeti olma şuuruyla, kimseyi şucu-bucu diye ayırarak hasım gibi davranma yanlışına savrulmamasıdır…"

CEMAATE HAKSIZLIK YAPILIRSA

AK Parti-cemaat kavgası isteyenlerin hedefinin  “AK Parti’yi ve Gülen’i bitirmek” olduğunu ifade eden Gülerce, iki tarafın da zarar görebileceği uyarısında bulunarak yazısını şöyle tamamlıyor:

"AK Parti’ye hukuk ve demokrasi dışı bir şey olursa bundan bütün ülke ve “cemaat” zarar görür. Aynı şekilde “cemaat”e karşı hukuksuzluk ve haksızlık yapılırsa, bundan da hükümet ve bütün ülke zarar görür.

Bayramın güzel atmosferinde herkes konumunu, üslubunu bir daha gözden geçirmelidir. Hayırlı bayramlar dileği ile…"

Bu haber toplam 2568 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri