Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Cemaat AK Parti'den ayrılabilir'

17.09.2012 23:02
CNN Türk’te Enver Aysever’in konuğu olan gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen Cemaati hakkında çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. Ilıcak, Gülen Cemaati’nin Ak Parti’den ayrılacağını iddia etti.
Günün bombası Gülen Cemaati 'ne yakınlığı ile bilinen gazeteci Nazlı Iılıcak 'tan geldi. CNN Türk 'te Enver Aysever 'in sunduğu “Aykırı Sorular” programına konuk olan gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen Cemaati hakkında çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.
 
GÜLEN EVİME KADAR GELİYORDU
Fethullah Gülen 'le Amerika 'dayken görüşmediğini kaydeden Nazlı Ilıcak “28 Şubat sürecinde görüşüyordum. Hatta evime kadar bile geliyordu. Siyasetle ilgili görüşüyorduk. Gülen istihbarat ve siyasetle ilgilidir.” dedi.
 
CEMAAT AK PARTİ 'DEN AYRILABİLİR
Gülen 'in siyasi bir fikri olmadığını kaydeden Ilıcak “Cemaat Ak Parti 'den ayrılabilir. Ak Parti köken itibariyle Milli Görüş 'ü temsil ediyor. Ama Gülen ise sosyal bir tasarrufu temsil ediyor.” ifadelerini kullandı.
 
SEÇİMLERDE ERDOĞAN 'I DESTEKLİYORUM
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan 'ı desteklediğini kaydeden Ilıcak, Abdullah Gül ve Erdoğan 'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışmayacağını da sözlerine ekledi.
 
BAŞBAKAN 'IN TAVRINI BEĞENMİYORUM
Kılıçdaroğlu 'nu Menderes 'i ziyareti nedeniyle öven Nazlı Ilıcak “Ben muhafazakar bir kesimden geldiğim için oy vermiyorum. Tayip Erdoğan 'ında her şeyini onaylamıyorum. TÜSİAD konusundaki tavrını da beğenmedim. Hep kendi penceresinden bakıyor, empati yapmıyor.” dedi.
 
BEN ÖMER ÇAVUŞOĞLU 'NU MUHATAP ALMIYORUM
Kardeşi Ömer Çavuşoğlu 'nun kendisi hakkındaki eleştirilerine de yanıt veren Nazlı Ilıcak “O günden beri hiç yüzleşmedim. Çünkü o benim ağabeyim. Ama üzüldüm. Bu konuda onunla yüzleşmek istemedim. Ömer bunu söyleyebilirim. Ben Ömer 'i olarak muhatap olarak almıyorum.” diye konuştu.
 
 
KAYNAK: BEYAZ G
Bu haber toplam 5344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri