Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat Erdoğan'ın üstünü ne zaman ve neden çizdi?

06.05.2014 11:41
Cemaatin ne zaman ve neden Başbakan Erdoğan'ı hedef aldığını sorgulayan Abdulkadir Selvi "Paralel operasyonun düğmesine ne zaman basıldı?" sorusuna yanıt verdi...

İNTERNETHABER.COM
AK Parti ile cemaat arasındaki esas kırılmanın yaşandığı tarihi köşesine taşıyanYeni Şafak gazetesi yazarı Abdulkadir Selvicemaatin ne zaman Başbakan Erdoğan'ı hedef aldığını yazdı. Cemaatin çok uzun zamandır yasadışı dinleme yaptığını kaydeden Selvi, Erdoğan'ın ise 29 Ocak 2009tarihinden sonra dinlenmeye başlandığını iddia etti. 

ONE MINUTE OLAYINDAN SONRA CEMAATİN DÜĞMESİNE BASILDI

Selvi'nin not ettiği tarihin önemi ise ünlü "one minute" olayı. Yeni Şafak yazarı Erdoğan'ın İsrail'i karşısına almasından sonra cemaatin düğmesine basıldığını ve AK Partive Erdoğan'ın hedef haline geldiğini öne sürdü. "Paralel operasyonun düğmesine ne zaman basıldı?" sorusunun yanıtının İsrail'e gösterilen "one minute" tepkisi olduğunu iddia eden Selvi "Erdoğan'ı tasfiye operasyonunun düğmesine 'One minute' olayından sonra basıldığı ortaya çıkıyor." dedi. Selvi, operasyonun başladığı tarihin operasyonun sahibi olan asıl gücü de deşifre ettiğini vurguladığı yazısında cemaatin arkasındaki aklın İsrail ve ABD olduğunu ima etti.

İşte Selvi'nin yazısındaki ilgili bölüm:

CEMAATİN HAREKETE GEÇTİĞİ TARİH: 29 OCAK 2009

Dinlemeler, tapeler, şantaj kasetleri araştırıldığında, Başbakan'ın çalışma ofisine konulan böceğin peşine düşüldüğünde, TİB'deki kayıtların kapağı aralandığında karşımıza çok enteresan bir tarih çıkıyor.

Bence bu tarih, aynı zamanda operasyonun düğmesine basan parmaklardan birini de ele veriyor.

Başbakan Erdoğan'ı devirmeye yönelik dinlemeler diye buraya bir kayıt düşmek istiyorum. Yoksa paralel yapının vereceğim tarihten önceye uzanan dinlemeleri de var.

Dinlemeler, şantaj kasetleri geriye doğru araştırıldığında karşımıza çıkan tarih; 29 Ocak 2009.

SAMİ SELÇUK'UN STV'DE SÖYLEDİKLERİ...

Belki ilk anda sıradan bir tarih olarak gelebilir size. Hatta hafızanızı yoklayıp, o tarihte ne olmuştu diye düşünebilirsiniz.

İsterseniz bir ipucu vereyim size.

Hani Sami Selçuk, STV'de, Filistinli çocukların katili İsrail'in Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in entelektüel yanını övüp, Başbakan'ı cahillikle suçladığı olay var ya.

Sami Selçuk, STV'de ne demişti? 'Erdoğan'ın o konuşmayı niçin yaptığını biliyorum. Karşısındaki adam çok dolu bir adam. Onunla başa çıkamadığı için 'one minute' deyip hırçınlaştı. Şimon Peres çok deneyimli, kültürlü bir adam. Usta, kibar bir adam. Başbakan ona karşı direnemediği için böyle bir hamle yaptı'

YAHUDİ CEMAATİ ERDOĞAN'IN YARATTIĞI HEYECANI GÖRDÜ

Anlaşılan o ki Yahudi Cemaati Sami Selçuk gibi düşünmemiş.

Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine çektiği, 'Onu minute'in Arap mahallelerinde nasıl bir heyecana ve umuda yol açtığını görmüşler.

Uluslararası zeminde Erdoğan'dan yedikleri, 'One minute' şamarının başka liderler tarafından tekrarlanmasından ürkmüşler.

Ve dünyanın gözü önünde hadlerini bildiren adama haddini bildirmeye kalkışmışlar.

Paralel yapının dinlemeleri geriye doğru incelendiğinde karşımıza bu tarih çıkıyor.

Başbakan Erdoğan'ın, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e, 'One minute' çektiği 29 Ocak 2009 tarihi.

ONE MINUTE İLE DÜĞMEYE BASILDI

Veriler dikkatli bir şekilde incelendiğinde Erdoğan'ı tasfiye operasyonunun düğmesine 'One minute' olayından sonra basıldığı ortaya çıkıyor.

Başbakan, dünyanın gözü önünde İsrail'e, 'One minute' çekerken, Türkiye'de yayınlara bağlanan birileri, 'Türkiye'yi bilmeyiz ama Erdoğan ve AK Parti bitti' diye yorum yapmışlardı. Biz o sıralarda bu tür yayınları ciddiye almamıştık.

ULUSLARARASI SİSTEM ERDOĞAN'I TASFİYE ETMEK İSTEDİ

Hatta, 'One minute'in İslam dünyasında estirdiği rüzgarı görüp, ne denli kısır görüşte olduklarına hükmetmiştik.

Ama şimdi daha iyi anlıyoruz ki, uluslar arası sistem, 'One minute'den sonra Erdoğan'ı tasfiye etmek için harekete geçmiş. Birilerinin de düğmesine o zaman basılmış.

Bu haber toplam 2820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri