Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat Kabataş'ı yalanlama peşinde

09.03.2015 11:49
MOBESE kayıtlarını bir şey olmamış gibi montajlayıp Kanal D'ye servis etmişlerdi. Cemaat polislerinin şüpheli raporunu Cumhuriyet'e sızdırdılar.

Kabataş'ta gerçekte ne oldu? Bunu Cemaat'ten iyi kimse bilemez ancak Gezi'de Gezi karşıtı olan Cemaat şimdi Gezicilerin safında yer alıyor. O günlerde Emniyet İstihbarat, İstanbul Emniyet gibi güvenlik kurumlarının tamamı Cemaat'in elindeydi. Kabataş'ta sayısız MOBESE kamerası vardı.

MOBESE YAZILIMINI CEMAAT ŞİRKETi YAPTI

Konunun gündeme gelmesinin ardından önce görüntü yok denildi. Görüntüler aylarca gizlendi. Sonra Gezi'nin en ateşli saatlerinde hiçbir olay yaşanmamış gibi bir görüntüyü Kanal D'ye servis ettiler.

İstanbul’daki MOBESE kameralarının yazılımını gerçekleştiren firmanın da Cemaatçi şirketin olması, Kabataş olayında sorgulanması gereken bir başka nokta olarak dikkat çekiyor.

CEMAAT'İN YENİ GÖZDESİ CAN DÜNDAR

Charlie Hedbo karikatürlerini basmayan genel yayın yönetmeninin gönderilip, yerine Can Dündar'ın getirildiği Cumhuriyet şimdi yine Cemaat'in servis ettiği görüntülerle bir manşet yaptı. Gazete manşette "Kabataş'ta hiçbir tatsız olay yaşanmadı" mesajı vermeye çalıştı.

Can Dündar, 17 Aralık sonrası Cemaat'in servis ettiği tapeleri köşesinde yayınlamış günlerce montajlı kasetler üzerinden propaganda yapmıştı. Cemaat ise karşılık olarak Dündar'ın Cumhuriyet'in başına gelmesine yardımcı oldu.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri