Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat partileri kavgaya başladı

25.11.2014 11:17
AK Parti'den ayrıldıktan sonra parti kuran cemaatçi vekiller şimdiden birbirlerini suçlamaya başladı.

Başta Erdoğan ve AK Parti olmak üzere iktidarı hedef aldığı 17 Aralık operasyonundan sonra Cemaat savaşı farklı alanlarda sürdürmeye devam ediyor.

CEMAAT KAYBETTİ AMA..

AK Parti içindeki Cemaatçi vekiller partiden bir bir istifa etmiş, kimisi yeni parti çatısı altında yeni bir savaşın peşine düşmüştü. Ancak aradan geçen yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Cemaat'in bu savaşı kaybettiği tescillenmiş, bir süre cemaatçi isimler kenara çekilmişti. Ardından parti kurmalar başladı.

AYRI AYRI PARTİ KURDULAR

İlk olarak AK Parti'den istifa eden İdris Bal Demokratik Gelişim Partisi'ni kurarak cemaatin siyasi arenadaki yüzü olmuştu. İdris Naim Şahin'in de bu partiye katılacağı beklenirken Şahin arkadaşlarıyla birlikte Millet ve Adalet Partisi'ni kurmuştu.

İDRİS NAİM ŞAHİN'E FİTNECİ DEDİ

Cemaat'e yakın bu isimler partilerini kurar kurmaz ilk iş olarak birbirleriyle kavga etmeye başladı. DGM'li İdris Bal, ilk röportajında İdris Naim Şahin'e yüklendi, onu fitne çıkarmakla suçladı. Bal, İdris Naim için "Benim toplantımın ertesi günü arkadaşlarımla görüştüler, fitne çıkardılar" dedi.

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri