Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Cemaatçi samimi insanlarla sorunumuz yok'

12.01.2014 21:50
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin cemaate gönül veren samimi insanlarla sorununun olmadığını, sorunlarının siyasi operasyona kalkışanlarla olduğunu belirtti..

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin cemaate gönül veren samimi insanlarla sorununun olmadığını, sorunlarının siyasi operasyona kalkışanlarla olduğunu belirterek, "Milli iradeye karşı gelenlerle bizim sorunumuz. 23 Aralık'ta açıklanan bir soruşturma var. Çok ilginç soruşturma. İstanbul'a 150 milyon kişilik üçüncü bir havayolunu yapmak için adım attığımızda Gezi olaylarında ve son olaylarda hedef alındık. Bu son soruşturmada biliyorsunuz havaalanı işine giren iş adamları hakkında tedbir kararı alındı. Bu tedbir kararı kaldırılmazsa, o havalimanı yapımı ciddi derecede tehlikeye girecektir" dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Titanic Deluxe Otel'de Türk Hava Yolları (THY) tarafından düzenlenen Yönetim Zirvesi 2014 Semineri'nin ardından, AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından Erdem Beyazıt Kültür Salonu'nda düzenlenen ve Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Ülke Gündemi ve Son Olaylar' konulu konferansa katıldı. Konferansa; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, İl Başkanı Mustafa Köse, Milletvekili Hüseyin Samani ve vatandaşlar katıldı.

Operasyonlardan sonra hükümet-cemaat arasında sorun olmadığını belirten Şimşek, "Açık ve net olarak cemaate gönül veren samimi insanlarla sorunumuz yok, olamaz. Bizim sorunumuz siyasi operasyona kalkışanlarla. Milli iradeye karşı gelenlerle bizim sorunumuz. Olup bitenlerin ekonomiye yansıması şöyle. Türkiye'nin temelleri sağlam. Kamu maliyesi hiçbir zaman olmadığı kadar güçlü. Biz bu tür olaylara reform yaparak tepki vereceğiz. Daha şeffaf bir toplum için adımlar atacağız. Ben inanıyorum milli irade sandıkta tecelli edince bunlar geride kalacaktır. 

Dünyada para musluklarının kısıtlandığı döneme giriyoruz. Bir miktar da cari açık var. Bu dengesizlikler giderilecek. Türkiye giderek birçok teknolojik icatları ihraç etmeye başladı. Muhtemelen bu da rahatsızlık veriyor. Daha çok çalışarak daha çok rahatsızlık vermemiz lazım. Son anketlerde gösteriyor ki partimize büyük bir tecelli var. Bunun bir siyasi operasyon olduğu yönünde vatandaşlarımızın büyük bir teveccühü var" diye konuştu.
Bakan Şimşek, konuşmasının ardından partililerle kısa bir sohbet ettikten sonra, konakladığı otele geçti.

 
Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri