Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat'e yakın polisler tasfiye mi edilmişti

18.12.2013 14:00
İstanbul Emniyeti'nde "Cemaat'e yakın polisler çoktan tasfiye edilmişti" iddiası yeni soru işaretlerini doğurdu.

Dün sabah saatlerinde başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili, 3 bakanın oğlu ile birlikte Fatih Belediye Başkanı ve birçok ünlü işadamı gözaltına alınmıştı. 

5 ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Gözaltıların şoku Türkiye'de gündemin bir numaralı maddesi olurken bu sabah saatlerinde ise operasyonu yürüten emniyet birimlerinin şube müdürleri görevden alındı. 

İŞTE GÖREVDEN ALINAN İSİMLER

İstanbul Emniyeti'nde Terörle Mücadele Müdürü Ömer Köse, Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı ve Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhan görevden alındı. 

HER BİRİMİN DİNLEME YETKİSİ VAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, görevden alınan 5 müdürün sorumluluğundaki şubelerin tamamının dinleme yetkisi bulunuyordu. Hatta bu birimlerin dinleme yetkileri ellerinden alınacak, dinleme birimleri kapatılacak ve Emniyet İstihbarat Dairesi'ne bağlı bir "dinleme birimi" oluşturulacaktı. Bu şekilde dinleme tek bir şube üzerinden gerçekleştirilebilecekti. Ancak şu an için bu birimlerin tamamı dinleme yetkisine sahip birimlerdi. 

TASFİYE İDDİALARI VARDI

Bundan kısa bir süre önce, Erdoğan'ın talimatı ile İstanbul Emniyeti'nde "Cemaat'e yakın" olan polislerin tasfiye edildiği, tayinlerinin şehir dışına çıkarıldığına yönelik haberler dolaşıyordu. Bugün 5 şube müdürünün operasyon sonrası görevden alınmaları şu soruyu akıllara getirdi: "Madem Cemaat'e yakın isimler tasfiye edilmiş, yerine hükümete yakın isimler getirilmişti o zaman son operasyonu yapan ve görevden alınan şube müdürleri kim?"

ENSONHABER

Bu haber toplam 2210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri