Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaatin yeni ses kaydı internete düştü

08.03.2014 11:44
Youtube'a düşen ve Kafkas Üniversitesi müdürü İsa Qasımova ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında, aslında yapılanın bir kamulaştırma değil, bir anlaşma olduğu söyleniyor.
Azerbaycan'daki Cemaat okullarına devletin el koyduğuna dair haberler dün medyada geniş yer buldu.
 
Azerbaycan'daki Cemaat okullarının Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi'ne (SOCAR) devredildiği iddia edilmişti.
 
Ancak A Haber'in verdiği haberle ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.
 
Youtube'a düşen ve Kafkas Üniversitesi müdürü İsa Qasımova ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında, aslında yapılanın bir kamulaştırma değil, bir anlaşma olduğu söyleniyordu.
 
"dia.az" sitesinde yayınlanan ses kaydına göre,  Cemaat okulları olan "Çağ" öğretime ait  lise ve Kafkas Üniversitesi'nin SOCAR tarafından sembolik olarak alındığını, yönetimin yine Cemaat'te olacağı belirtiliyor.
 
Anlaşmanın da SOCAR merkez binasında düzenlenen törenle Başkan Rövnak Abdullayev'in de katılımıyla imzalandığı haberleri de sitelere düştü.
 
Söz konusu imza töreninde hazır bulunan SOCAR Başkan Yardımcısı Halik Memmedov da konuşmasında, ''Gayemiz üretim ile eğitimi bir araya getirerek petrol sektöründe ihtiyaç duyulan bölümlerin önünü açmaktır.'' demişti. Yapılan açıklamaların da ses kaydını doğrular nitelikte olduğu görüldü.
 
Azerbaycan'da internet sitelerine düşen işadamı Enver Özeren tarafından Fethullah Gülen'e yazıldığı iddia edilen mektupla ilgili de bir açıklama geldi. Özeren mektup için "tamamen düzmece" dedi ve konuyu yargıya taşıyacağını ifade etti.


rotahaber

Bu haber toplam 2064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri