Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaatten 'Erdoğan ölsün bedduasına' açıklama

13.02.2014 17:16
Sabah Gazetesi'nde çıkan 'beddua' haberiyle ilgili Gülen'in avukatından açıklama geldi. Açıklamada, beddua emrini yalanladı.

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, 'Başbakan'ın ölmesi için beddua edin' emri verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Psikolojik harekât, kara propaganda ve dezenformasyon amacıyla bu tür haberler yapıldığını belirten Albayrak, son günlerdeölme, öldürme ve suikast ifadelerinin sıkça dillendirilmeye başlandığını hatırlattı, bu tarz söylemlerden kaçınılmasını istedi.

SABAH'A : YALAN VE İFTİRA

Nurullah Albayrak'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bir kısım yazılı ve görsel medyada uzun zamandır en temel hukuk ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak yayınlar yapılmakta, yalan ve iftira hiç olmadığı kadar fütursuzca kullanılmaktadır. Bu yayınların habercilik gayesiyle değil, psikolojik harekât, kara propaganda ve dezenformasyon amacıyla yapıldığı kamuoyunun malumudur.


ÇİRKİN... DENSİZ.. SEVİYESİZ...

Yalan ve iftiradan medet uman bu odaklar tarafından, müvekkilimin 'Başbakan'ın ölmesi için beddua edin emri verdiği' şeklinde ahlaksızca bir iddia ortaya atılmıştır. Hukuku hiçe sayan bu kişiler ahlak ilkelerini de alt üst ederek insanları karalamaktan ne yazık ki çekinmemektedirler.

ALÇAKÇA İFTİRA

Çirkin, densiz, seviyesiz bir iftiradan ibaret olan bu iddia kesinlikle doğru değildir. Olayları çarpıtma hıyanetini irtikâb eden, kara ruhlu, kara düşünceli, kara vicdanlı, kara kalemli bu insanlar, iftiralarına yenisini ekleyerek 'Başbakanın ölmesi için beddua emri verildi' diyebilmiştir. Bu alçakça iddiaya bir de bununla ilgili kayıtlar var denilerek kılıf uydurmaya çalışmak insafsızlık, vicdansızlık ve ahlaksızlıktır.

ÖLME, ÖLDÜRME, SUİKAST

Ayrıca, son günlerde ölme, öldürme ve suikast ifadeleri sıkça dillendirilmeye başlanmıştır. Toplumsal ayrışmanın yaşandığı, kin ve nefretin körüklenmeye çalışıldığı içinde bulunduğumuz günlerde bu tarz söylemlerden kaçınılmalı ve ülkemizi kaosa sürükleme niyetinde olan karanlık odaklara fırsat verecek eylemlerden uzak durulmalıdır."

Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur
sizi tel'in ediyorum!
ekrembey
ne yalanı beyefendi ne yalanı aklamaya çalıştığınız zatı haykırarak çığlıklar attığını cümle alem görmedi, görmedikmi? ya ne olursanız olun azıcık olsun ehli insaf olun içinizde eğer varsa samimi Müslümanlar tevbeye gelin af falan dileyin bu kişileri içinizden temizleyin görmüyormusunuz dünyaya karşı ne hallere getirdiniz bu ''insanlık için çıkartılmış en hayırlı ümmeti'' insaf , iman, iz'an be!!!
13 Şubat 2014 Perşembe 18:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri