Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaatten Erdoğan'a zeytin dalı

18.10.2012 12:00
Gülen Cemaati ve AKP arasındaki çatışma iddialarını red eden Hüseyin Gülerce canlı yayında çarpıcı mesajlar verdi...
Hüseyin Gülerce'den AKP'ye uzlaşı mesajları...
Video
 
Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu olan Zaman yazarı Hüseyin Gülerce gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan'ın Fethullah Gülen'i kardeşinin vefatı üzerine telefonla arayarak taziyelerini sunmasını yorumlayan Gülerce "tırnak içinde bir cemaat ve iktidar çekişmesi üzerine plan proje yapanlar varsa rahatsız olabilir" dedi.
 
CEMAAT HERKESİN KONUMUNA SAYGI DUYUYOR!
 
Gülen Cemaati ve AKP arasındaki çatışma iddialarını red eden Hüseyin Gülerce çarpıcı mesajlar verdiği programda, cemaatin hükümetle aynı duygu ve düşünceler içinde birlikte yürüdüğünü, herkesin konumuna saygı duyduğunu söyledi.
 
AKP VE CEMAAT ÜLKENİN İSTİKBALİ İÇİN İKİ KRİSTAL VAZODUR!
 
"Cemaat ve hükümet arasında yöneticilik alanlarında bazı yanlış anlamalar ve insanların kendi nefislerini kattığı durumlar olabilir. Ama iktidar ve Gülen hareketi Türkiye'nin istikbali için iki kristal vazodur. Bu vazoların hiç bir zaman çarpışmaması gerekir. Her iki taraf da bu vazoların çatlamasını istemez. Ama yanlış anlamalara dayanan ve insan nefislerinin karıştığı zeminlerde hiç ummadığını insanlar da ters düşebilirler."
 
CUMHURBAŞKANI VE ARINÇ DA BAZEN BAŞBAKAN'LA FARKLI DÜŞÜNÜYOR
 
"Sayın Cumhurbaşkanı ve Bülent Arınç'ın da Başbakan'la farklı düşündüğü durumlar olabiliyor. Bunlar dostluklara arkadaşlıklara zarar veren şeyler değildir. Farklı yorumlar olur farklı değerlendirmeler olur. Burada aslolan iyi niyettir, samimiyettir. İyi niyetli olduktan sonra hata yapılsa bile telafi kolaylıkla edilebilir. İktidar cemaat üzerine o kadar iler giden arkadaşlar oldu ki 'cemaat iktidardan pay istiyor' denildi. Benim çok kaba bulduğum haksız bulduğum yaklaşımlar oldu. İktidar bir pastaysa cemaat o pastadan ne isteyecek neden isteyecek? Bu hareket insanların konumlarına saygı duyarak birlikte yürümek, aynı duygu his ve düşünceyi paylaşarak ülkemize insanlarımıza hizmet etmek ve küresel barışa hizmet etmek hareketidir."
 
GÜLEN CEMAATİ BAŞBAKAN'I YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞIYOR MU?
 
"Türkiye'de Sayın Başbakanımızı yönlendirebilecek bir cemaat ya da sivil toplum örgütü olabilir mi? Mevcut iktidar yüzde 50 ile gelmiş. Böyle bir şeyi kim düşünebilir. Başbakan Bakanlar kurulunu yönetiyor. İnsanlar ülkeye dair fikirlerini önerilerini söylerler ama bu yönlendirme olarak kabül edilemez. Yönlendirme çünkü bilfiil olur. Özellikle Başbakan'ı yakından tanıyanlar böyle bir şeyin olamayacağını bilirler." 
Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri