Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat'ten Kara Propaganda

14.03.2014 12:03
Cemaat “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet” başlıklı kitapçıklar dağıtıp, AK Parti’ye karşı kara propaganda yapıyor.

Akit ve Sabah'ta yer alan haberlere göre; Paralel yapının seçim öncesi kirli propagandası Kahramanmaraş'ta ortaya çıktı. Kentte esnaf esnaf gezen gruplar, "Aslında neler oluyor" başlığıyla hazırlanan binlerce broşürü esnafa dağıttı. Daha önce İstanbul, İzmir, Mersin, Adana gibi birçok büyük şehirde dağıtılan broşürlerde AK Parti'ye yönelik kara propaganda dikkat çekiyor. Fethullah Gülen'in tepki toplayan bedduasının hadis ve ayetlerle savunulmaya çalışıldığı 16 sayfalık broşürde hükümet hedef alınırken, gruba ait yayın organlarının diğer medyaya göre objektif olduğu anlatılıyor. "Yıkıcı üslup", "yapıcı üslup", "Bank Asya", "GYV'nin basın toplantısı" gibi başlıklardan oluşan broşürü dağıtanlar ise görüştükleri kişilere, AK Parti dışındaki partilere oy vermelerini istiyor.

ESNAFTAN ORTAK TEPKİ
Paralel yapının broşürlü kara propagandasına esnaftan büyük tepki geldi. Dükkanında bu broşürleri bulan esnaflardan Arif Efe yapılanan dinle açıklanamayacağını belirterek "Bir cemaatin tarafsız ve dosdoğru olması gerekir. Oysa bu manzara bu kişilerin işi nereye vardırdıklarını gösteriyor" dedi. Esnaf Umut Çolak ise "Benim için cemaat boş. Halk olarak doğrunun tarafındayız" şeklinde konuştu. Kahramanmaraş esnaflarından Ali Odunkesen, yolsuzluk yapan bir hükümetin ülkenin bir ucundan bir ucuna hizmet götüremeyeceğini belirtirken, Arif Efe de "Gülen neden kaçıyor? Yılan gibi eğri olmamak lazım" şeklinde konuştu.

'BU PROPAGANDA TUTMAZ'
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, dağıtılan benzer broşürlerin yapının siyasi boyutunu ortaya koyduğunu belirtti. Konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında konuşan Ünal, "Bu yapı istediği zaman siyasi bir partiymiş gibi davranıyor, istediği zaman da iktidara dönük operasyonlar yapıyor" şeklinde konuştu. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ise "Nasıl askeri ve yargı darbeleri bitirdiysek şimdi birtakım açıklarından faydalanıp yargı üzerinden darbe yapılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu da oyunun Türkiye'de tutmayacağı gibi Kahramanmaraşta da tutmadığını söyledi.


 

Akit'te yer alan haberde göre de, Cemaat Türkiye’nin birçok şehrinde “Hukuk ve Demokrasi Platformu” adı altında örgütler oluşturdu; “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet” başlıklı kitapçıklar dağıtıp, AK Parti’ye karşı kara propaganda yapıyor. Hükümetin, söz konusu iddialardan önce ve sonra Cemaate karşı değişen tavrı ile yolsuzluk ve rüşvet iddialarının sözde gerçek olduğunun anlatıldığı kitapçık, Anadolu insanı tarafından tepki ile karşılanıyor.

habervaktim

 

Bu haber toplam 1672 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri