Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaattin en büyük güvencesi! Plan işliyor

27.02.2014 16:13
Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında Gülen cemaatinin seçimler öncesi yaptıkları çalışmaları yazdı.

30 Mart yerel seçimleri yaklaştı... Siyasi gündem ise telekulak listeleri, ses kayıtları ve tehditlerle çalkalanıyor.

AK Parti'de bir yandan seçim çalışmaları sürerken, diğer yandan soruşturmalar, yasal düzenlemelerle paralel yapının saldırılarına karşı durmaya çalışıyor.

Peki AK Parti bunları yaparken, cemaat ne yapıyor? Cemaatin seçimler öncesi uyguladığı plan ne?

Bunu cemaati yakından tanıyan bir isim olan Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinden anlattı.

Yazısına "Cemaat neye güveniyor?" başlığı atan Dilipak, cemaatin hem sokakta, hem de yargıda yaptığı çalışmaları tek tek yazdı.

İşte cemaatin çalışma planı

SOKAKTA EYLEM GRUPLARI

10’luk 25’lik, 40-50-70 kişilik eylem grubları oluşturuluyor.. Çoğu öğrenci ve gönüllülerden oluşan bu grupların hedefinde, gazete satışını artırmak var. Hep birden toplu taşıma araçlarına binip, Zaman gazetesini açıp okuma ve manşetleri afişe dönüştürme girişimleri ve yanlarındaki yolculara konu hakkında kendi görüşlerini açıklama eylemi yapıyorlar.. Esnafı dolaşıp abone yapmak istiyorlar.. Abone olmayan esnaf hakkında seçim öncesi paralel yapıya bağlı maliyecilerin “teftiş” adı altında baskı uygulayacağı iddiası var.

SOSYAL MEDYA GRUPLARI

Duruma göre, sosyal media grupları var. Abilerin - ablaların gönderdiği mesajlar çoğaltılarak belli adreslere postalanıyor. Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrası, digital kayıtlarla ilgili, oy kullanacaklarla ilgili, seçmen sandık kurullarında görev alacak personelle ilgili bir sürü iddia var.

HAKİMLERE GÜVENİYORLAR

Olayı mahkemelik hale getirirlerse, kendi hakimlerine güveniyorlar. Yüksek Seçim Kurullarındaki il ve ilçelerdeki hakimler konusunda cemaatin şimdiden çalışmalar yaptığı ileri sürülüyor. Cemaat, bu konuların sonuçta yargının önüne geleceğini düşünüyor. O noktada kendilerinin sürece müdahil olacaklarını ve bu planları boşa çıkaracaklarını söylüyorlar.

Emniyette ciddi bir mevzi kaybına uğrasalar da savcılık ve mahkeme aşamasında, Yargıtay aşamasında paralel yapının sürece müdahale edeceği konusunda çok emin gözüküyorlar. Tabii yargı yolunu kullanarak kendi aleyhlerinde olan kişilerin ve kurumların üzerine gitme planları da sözkonusu.

SEÇİM TAKTİĞİ

Seçim taktikleri belli olmuş durumda.. AK Parti’nin karşısındaki en güçlü partiye oy verecekler. Bu durumda CHP’ye oy vermek istemeyenler ise, MHP ya da BBP’ye gidecek gibi gözüküyor. CHP bütün seçim kampanyasını iktidar-cemaat hesaplaşmasına göre biçimlendirmiş gibi sanki. Yolsuzluk dosyaları ve kasetler üzerinden iktidara vurmaya hazırlanıyorlar. Kasım ayı içinde birçoğu kurmaca, montaj bir sürü dosya ve kaset servis edilecek.

Ama bu plan, daha önceki dosya ve yolsuzluk iddiaları gibi boşa çıkabilir. Çünki bu iddiaların zamanlaması, inanılırlık ve ciddiyetini gölgeleyecek nitelikte. İktidar onların elindekini biliyor, ama onlar iktidarın sahip oldukları hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değiller sanırım.. Onların her adımında iktidar daha büyük bir dosya ile cevap verecek gibi duruyor.. Kaldı ki, paralel yapı, bütün bunları dışarıdaki dostlarına güvenerek yapıyordu.. Artık dışarıdan da yeteri kadar destek bulamayacak. Kimse yenilecek ata oynamak istemez.. Deşifre oldukları için artık bu planın uygulanması pek mümkün değil.

 

Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur
ne kadar saçma bir yazı
ddddd
boş işler bunlar bütünleştirici olmak var ken
28 Şubat 2014 Cuma 11:46
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri